כלים

אנו, ציבור הסטודנטים לרפואה בת"א, לא מוכנים להשלים עם הדרך בה בחרה המדינה להתמודד עם ההחלטה של עמיתינו, מתמחים ובכירים כאחד, לעזוב את מערכת הרפואה הציבורית בישראל. החל מיום א' הקרוב, ובמידה ולא יחול כל שינוי, יושבתו לימודי הרפואה באוניברסיטת ת"א. לא נוכל לשוב לספסל הלימודים ולהמשיך את שנת הלימודים כסדרה בהינתן המשבר הנוכחי, הזלזול בחולים וההזנחה הפושעת מצד משרד האוצר ושר הבריאות בטיפול בו

בשבועות האחרונים אנו צופים בתדהמה ובחרדה עמוקה בדרך התמודדותה של המדינה עם המשבר הפוקד את מערכת הבריאות הציבורית בישראל. במהלך שבועות אלה נוצר שבר עמוק ומדאיג בין המדינה ובין ציבור רופאיה, בכירים וצעירים כאחד, אשר חש נפגע מן ההסכם.

אנו, ציבור הסטודנטים לרפואה בת"א, לא מוכנים להשלים עם הדרך בה בחרה המדינה להתמודד עם ההחלטה של עמיתינו, מתמחים ובכירים כאחד, לעזוב את מערכת הרפואה הציבורית בישראל.

אנו רואים בהחלטה של עמיתינו לעזוב את המערכת הציבורית החלטה אמיצה, חריגה וכזו אשר מצביעה על בעיה רחבת היקף בחומרתה. בעיה זו מחייבת את נציגי המדינה להגיע לפיתרון אמיתי ומקיף למשבר.

ברצוננו להדגיש כי אנו רואים עצמנו חלק בלתי נפרד מאותם רופאים. רופאים אלו הם גם מורינו ומדריכינו אשר אמונים על הכשרתנו ואשר שמו את עתידם בכפם בשביל עתיד טוב יותר ובשביל מערכת רפואית בריאה יותר.

לפיכך אנו, דור ההמשך של רופאים אלו, מודיעים כי אנו מצטרפים למאבק זה ורואים בו מאבק על עתידינו ועתיד יקירינו. מאבק זה יימשך עד אשר תכיר המדינה בקיומו של המשבר הנוכחי, ובצורך למציאת פתרון אמת.

מחר, יום חמישי, בשעה אחת תתקיים הפגנת תמיכה במאבק בבית החולים איכילוב בהשתתפות כלל הסטודנטים לרפואה מתל אביב. לשם ההגעה להפגנה, יושבתו הלימודים החל מהשעה 12.

אנו מודיעים כי החל מיום א' הקרוב, ובמידה ולא יחול כל שינוי, יושבתו לימודי הרפואה באוניברסיטת ת"א. לא נוכל לשוב לספסל הלימודים ולהמשיך את שנת הלימודים כסדרה בהינתן המשבר הנוכחי, הזלזול בחולים וההזנחה הפושעת מצד משרד האוצר ושר הבריאות בטיפול בו.

לא נוכל עוד לשבת בחיבוק ידיים. לא נוכל עוד לעמוד מנגד.

הכותב הוא גלעד אלון, יו"ר אגודת הסטודנטים לרפואה של אוניברסיטת תל אביב