צילום: אילוסטרציה

הצעת החוק המבקשת להסדיר את תנאי העסקתם הפיזיים של המאבטחים והשומרים עובדי הקבלן אושרה היום בוועדת העבודה הרווחה והבריאות לקריאה ראשונה במליאה – ח"כ יוליה מלינובסקי (ישראל ביתנו) "הצעת החוק נועדה לדאוג לזכויות וכבוד האדם העובד וזאת לאחר שעובדי הקבלן בתחום השמירה והאבטחה מועסקים בתנאים פיזיים לא נאותים ולא ראויים במקומות רבים"

קרא עוד...

הודעה משותפת לשר העבודה והרווחה, שר האוצר ויו"ר ההסתדרות

"תיקון עוול רב שנים לאלפי עובדות ועובדים סוציאליים" - היום (א'), בטקס מיוחד שנערך בירושלים, נחתם באופן רשמי צו ההרחבה שמצמיד את תנאי העובדים הסוציאליים שמועסקים על ידי העמותות המתוקצבות, לתנאי העובדים הסוציאליים במגזר הציבורי המהלך, שמשפר באופן ניכר את תנאיהם של כ-7,000 עובדים סוציאליים במדינת ישראל. נחתם על ידי שר העבודה והרווחה חיים כץ, כחלק מיישום ההסכם שהובילו יו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן ושר האוצר משה כחלון.

קרא עוד...

יו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן. צילום: אילן בשור

נמשך מאבק המנופאים: ההסתדרות הכריזה סכסוך עבודה - הסכסוך הוכרז על רקע המבוי הסתום במו"מ להסדרת תנאי העסקתם של כ-1,200 המנופאים בכל אתרי הבנייה בארץ יו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן: "ההסתדרות מחויבת להמשיך ולהגן על אוכלוסיית פועלי הבניין והמנופאים.

קרא עוד...

מנכ"לית המוסד לבטיחות וגהות, ד"ר אורנית רז

בכנס ה- 21 לנושאי עבודה באילת, של נשיאות הארגונים העסקיים וההסתדרות שהחל אתמול, חשפה מנכ"לית המוסד לבטיחות וגהות, ד"ר אורנית רז כי "הגורם האנושי הוא שעומד מאחורי חלק ניכר מתאונות העבודה בישראל".

קרא עוד...

צילום: אילוסטרציה

נשים חרדיות במקומות עבודה הטרוגניים: מרוצות מן היחס של המעסיקים וסביבת העבודה, מתמודדות עם הקשיים, ומעצימות את זהותן. מחקר ראשוני ואיכותני שנערך ע"י חוקרת המכון החרדי למחקרי מדיניות יהודית מילצקי, מציג תמונה מקיפה אודות חוויותיהן של נשים חרדיות המועסקות בסביבת עבודה הטרוגנית בה מרבית העמיתים אינם חרדים. ממצאי המחקר מעלים תמונה חיובית העולה מדיווחיהן של הנשים שהשתתפו במחקר:

קרא עוד...

טקס חתימת ההסכם שנערך בלשכת יו"ר ההסתדרות ניסנקורן

הסכם קיבוצי חדש לעובדי סקטור ציוד בנמל חיפה לאחר מו"מ ממושך ואינטנסיבי, נחתם הבוקר (ה') הסכם קיבוצי מיוחד לשינוי שיטת הפרמיה של עובדי סקטור הציוד בנמל חיפה השיטה החדשה תאפשר לייעל את העבודה בנמל באמצעות הצמדת הפרמיה לעמידה ביעדים ולהתחייבות העובדים לכלים שמישים וזמינים יו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן: "הסכם צודק שמביא בשורה לסקטור חשוב, הראוי לקבל תגמול" יו"ר איגוד עובדי התחבורה אבי אדרי: "העובדים מקבלים תגמול ראוי על עבודתם המסורה והנמל מייעל את העבודה, תוך שיפור הפריון"

קרא עוד...

שר התחבורה ישראל כץ

דברי השר ישראל כץ היום במסיבת עיתונאים בנמל אשדוד - מי שילך בדרכו של אלון חסן ימצא את עצמו ציבורית בדיוק באותו מקום - אם ההסתדרות תנהג באופן ציני ותדחוף לשביתה מיותרת בנמלים בשל שיקולים פוליטיים פנימיים, תוך פגיעה חמורה במשק - אנחנו נגיב בהתאם. מי שישבור את כללי העבודה יקבל תגובה הולמת.

קרא עוד...