יו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן. צילום: אילן בשור

נמשך מאבק המנופאים: ההסתדרות הכריזה סכסוך עבודה - הסכסוך הוכרז על רקע המבוי הסתום במו"מ להסדרת תנאי העסקתם של כ-1,200 המנופאים בכל אתרי הבנייה בארץ יו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן: "ההסתדרות מחויבת להמשיך ולהגן על אוכלוסיית פועלי הבניין והמנופאים.

קרא עוד...

מנכ"לית המוסד לבטיחות וגהות, ד"ר אורנית רז

בכנס ה- 21 לנושאי עבודה באילת, של נשיאות הארגונים העסקיים וההסתדרות שהחל אתמול, חשפה מנכ"לית המוסד לבטיחות וגהות, ד"ר אורנית רז כי "הגורם האנושי הוא שעומד מאחורי חלק ניכר מתאונות העבודה בישראל".

קרא עוד...

צילום: אילוסטרציה

נשים חרדיות במקומות עבודה הטרוגניים: מרוצות מן היחס של המעסיקים וסביבת העבודה, מתמודדות עם הקשיים, ומעצימות את זהותן. מחקר ראשוני ואיכותני שנערך ע"י חוקרת המכון החרדי למחקרי מדיניות יהודית מילצקי, מציג תמונה מקיפה אודות חוויותיהן של נשים חרדיות המועסקות בסביבת עבודה הטרוגנית בה מרבית העמיתים אינם חרדים. ממצאי המחקר מעלים תמונה חיובית העולה מדיווחיהן של הנשים שהשתתפו במחקר:

קרא עוד...

טקס חתימת ההסכם שנערך בלשכת יו"ר ההסתדרות ניסנקורן

הסכם קיבוצי חדש לעובדי סקטור ציוד בנמל חיפה לאחר מו"מ ממושך ואינטנסיבי, נחתם הבוקר (ה') הסכם קיבוצי מיוחד לשינוי שיטת הפרמיה של עובדי סקטור הציוד בנמל חיפה השיטה החדשה תאפשר לייעל את העבודה בנמל באמצעות הצמדת הפרמיה לעמידה ביעדים ולהתחייבות העובדים לכלים שמישים וזמינים יו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן: "הסכם צודק שמביא בשורה לסקטור חשוב, הראוי לקבל תגמול" יו"ר איגוד עובדי התחבורה אבי אדרי: "העובדים מקבלים תגמול ראוי על עבודתם המסורה והנמל מייעל את העבודה, תוך שיפור הפריון"

קרא עוד...

שר התחבורה ישראל כץ

דברי השר ישראל כץ היום במסיבת עיתונאים בנמל אשדוד - מי שילך בדרכו של אלון חסן ימצא את עצמו ציבורית בדיוק באותו מקום - אם ההסתדרות תנהג באופן ציני ותדחוף לשביתה מיותרת בנמלים בשל שיקולים פוליטיים פנימיים, תוך פגיעה חמורה במשק - אנחנו נגיב בהתאם. מי שישבור את כללי העבודה יקבל תגובה הולמת.

קרא עוד...

תמונה: אילוסטרציה

צמצומים בתעשייה הישראלית: קרוב ל-1000 עובדים פוטרו מעבודתם בתעשייה בחודשים אוקטובר-נובמבר 2016 - מנכ"ל התאחדות התעשיינים: "זוהי עדות נוספת לירידה בכושר התחרות של התעשייה הישראלית. עלינו להפוך את המגמה ולהגדיל ככל הניתן את מספר העובדים בתעשייה. ככל שיותר עובדים מיומנים ייקלטו בתעשייה- רמת החיים במשק כולו תעלה"

קרא עוד...

בעקבות הסכם המיזוג אסם-נסטלה: הסכם חדש להבטחת הביטחון התעסוקתי של עובדי הקבוצה

בעקבות הסכם המיזוג אסם-נסטלה: הסכם חדש להבטחת הביטחון התעסוקתי של עובדי הקבוצה. ההסכם מבטיח את המשך היחסים הקיבוציים בקבוצת אסם ומשריין את מכלול הזכויות של עובדי הקבוצה, כפי שהושגו בהסכמים קודמים שהובילה ההסתדרות ערב המיזוג, מבלי לפגוע ברציפות ההעסקה בנוסף לכך, ולרגל 75 שנות פעילותה, אסם התחייבה בפני ההסתדרות למענק ולהגדלת תקציב הרווחה למען העובדים.

קרא עוד...