הועדה המיוחדת שמונתה על ידי מנכ"ל משרד התחבורה, יעקב גנות, לבדוק את הסיבות שגרמו לתאונת הרכבת ליד קרית גת בחודש אוגוסט השנה הגישה היום (יום שלישי) את מסקנותיה לשר התחבורה והבטיחות בדרכים, ישראל כץ

כלים

יו"ר ועדת הבדיקה ניצב משנה (בדימוס) משה בן זיקרי, לשעבר ראש מחלקת התנועה במשטרת ישראל, סקר בפני השר כץ את מכלול הסיבות והגורמים שהביאו להתרחשות התאונה, בה קיפחו את חייהם שבעה בני משפחה.

בן זיקרי הגיש לשר כץ את המלצות הועדה בדבר האמצעים והדרכים שיש לנקוט כדי לשפר את רמת הבטיחות במפגשי מסילות הברזל והכבישים.

בתום דיון מקצועי שנערך בממצאי הדוח הודיע שר התחבורה על אימוץ ההמלצות והמסקנות של הועדה והנחה את מנכ"ל משרדו והגורמים המקצועיים במשרד לפעול ליישומן המהיר.

באשר לנושאים נוספים שהועדה המליצה לבחון את יישומם, כמו למשל הצבת מצלמות וידאו במפגשי רכבת- כביש, הנחה השר כץ את אנשי משרדו לבדוק את יעילותן במקומות בהן הוצבו בעבר, כמו למשל במפגש הרכבת בבנימינה.

בועדת הבדיקה השתתפו בנוסף לניצב משנה (בדימוס) משה בן זיקרי, פרופ' שלמה הקרט מהטכניון, ד"ר דן לינק מהרשות הלאומית לבטיחות בדרכים, משה יצחקי, ראש יחידת רישוי מסילתי במשרד התחבורה ורב פקד יוני גיז ממשטרת התנועה.