כ-1200 תלמידי מוסדות בני עקיבא מכל הארץ יצעדו ביום חמישי בלילה במסע ראשון וייחודי בעקבות מורשת גוש קטיף: "מסע כיסופים". מדובר במסורת חדשה עבור תלמידי כיתות י' מישיבות ואולפנות בני עקיבא בשיתוף עם המרכז הממלכתי להנצחת גוש קטיף. בתכנית: צעידה לילית, מפגש עם רבנים, חקלאים תושבים ונוער מגוש קטיף ואירוע מרכזי לאור הזריחה

כלים

בליל חמישי הקרוב, ב' בשבט (26.1.12) ייצאו כ-1200 תלמידי ותלמידות כיתות י' בישיבות ואולפנות בני עקיבא ל-"מסע כיסופים" – מסע שמטרתו היכרות ומפגש של בני הנוער עם מורשת גוש קטיף המפוארת שחרבה לפני למעלה משש שנים, מאז פונה הגוש במסגרת תכנית ההתנתקות, ומסע לחיזוק יישובי הדרום העומדים בגבורה בחזית של מדינת ישראל.

מדובר בתכנית ייחודית בשיתוף עם "מרכז קטיף" הפועל על פי חוק להנצחת גוש קטיף וצפון השומרון. התכנית הותאמה לבני הנוער, ובאה להציג את 35 שנות התיישבות ואת הרוח המיוחדת של האנשים והתושבים שפעלו בחבל עזה במשך השנים.

הרב בני נטייכלר ממרכז ישיבות בני עקיבא מדגיש כי מדובר במסורת חדשה: "זאת הצורה הנכונה והמיוחדת לחנך את תלמידינו לאהבת ארץ ישראל. חשוב להדגיש כי לא שחכנו את גוש קטיף ואנו מחנכים לאור הערכים של האמונה וההתיישבות שפגשנו אצל תושבי הגוש. מטרת המסע להמשיך ולחזק את המתיישבים בפרט ואת כל תושבי הדרום בכלל".

הרב קובי בורנשטיין אחראי התוכן מטעם מרכז קטיף, מסביר כי יש חשיבות גדולה לספר את סיפור גוש קטיף לבני הנוער בישראל:

"העובדה כי מאות בני נוער הולכים לצעוד בעקבות סיפורה של ההתיישבות בגוש קטיף מהווה הוכחה לכך שהנצחת גוש קטיף רלוונטית גם היום. יש כאן סיפור על ערכים, על התיישבות מפוארת ומסירות למען עם ישראל ולכן חשוב לספר אותו במיוחד לבני נוער מכיוון שלרוב היו צעירים מדי בכי לזכור את גוש קטיף".

ביום חמישי בערב יתכנסו הבנים בישיבת בני עקיבא כפר מימון והבנות באולפנת בני עקיבא שבאופקים, שם תתקיים הדרכה חינוכית על ידי המרכז הממלכתי להנצחת גוש קטיף וצפון השומרון שבניצן.

התכנית תציג את מפעל ההתיישבות בעבר ובהווה ואת מסירות הנפש והאמונה לאורך השנים, תוך מפגש עם דמויות מגוש קטיף ומיישובי הדרום. לאחר מכן יצא לדרך המסע עצמו בו יצעדו התלמידים בשמורת נחל הבשור כשלאורך הדרך יתקיימו הפסקות חינוכיות בהן תינתן הדרכה על מורשת גוש קטיף.

לאחר צעידה של מספר שעות ליליות יגיעו התלמידים אל האירוע המרכזי בפארק אשכול שבו ייקחו חלק יו"ר מרכז ישיבות בני עקיבא הרב חיים דרוקמן ואישי ציבור נוספים, ותתקיים הרקדה עד לתפילת ותיקין לאורה של זריחת השמש על הנגב.

תכני המסע מועברים בשיתוף עם בית ספר שדה שער הגיא שברמות שפירא.

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS