מנכ"ל משרד התמ"ת שרון קדמי קיים היום ישיבת המשך הערכות לסגירת תוכנית "אורות לתעסוקה": יופעלו מוקדי מידע לסיוע למשתתפי התוכנית; נציגי התמ"ת יוצבו במרכזי אורות התעסוקה למתן מידע; הנחה את שירות התעסוקה לקליטתם המהירה של משתתפי התוכנית כך שעם התייצבותם ב- 9.5.10 יוכלו לקבל כבר את גמלת חודש מאי

כלים

מנכ"ל משרד התמ"ת שרון קדמי ערך היום ישיבה בנושא המשך היערכות לסגירת תכנית "אורות לתעסוקה", בהמשך לישיבה שנערכה ביום ה' . הישיבה נערכה בהשתתפות גלית יעקובוב מנהלת מינהל אורות לתעסוקה בפועל, עמנואל מודריק, מיכאל אטלן היועץ המשפטי של משרד התמ"ת, שמעון ברונר מנהל יחידת המחשוב, ויעקב זיגדון סמנכ"ל שירות התעסוקה. בישיבה הנחה קדמי להיערך בצורה הטובה ביותר לסגירת התכנית. "עלינו לוודא ששתי האוכלוסיות, האחת משתתפי תכנית אורות לתעסוקה והשנייה - עובדי המרכזים המפוטרים, מטופלים על ידי משרד התמ"ת, שירות התעסוקה, גורמי הרווחה ומשרד האוצר בצורה הטובה ביותר".

קדמי הנחה את שירות התעסוקה לקליטתם המהירה של משתתפי התוכנית כך שעם התייצבותם ב- 9.5.10 יוכלו לקבל כבר את גמלת חודש מאי.החל ממחר יהיו נוכחים נציגי התמ"ת בכל אחד מהמרכזים למתן מידע למשתתפי התוכנית. יוקם מוקד מידע טלפוני מיוחד במנהל אורות לתעסוקה בטלפון שיפעל החל ממחר: 1-800-350-344. טיפול במשתתפי התוכנית באמצעות מוקדי מידע של הביטוח הלאומי כוכבית 6050* גם למשתתפי אורות לתעסוקה. מוקד מידע הורים יחידים של משרד התמ"ת 1-700-70-25-35 (לבירור זכאות לסיוע בנושאי שמירה על ילדים, הכשרה מקצועית, לימודים, נסיעות לעבודה). נציגת פניות ציבור האגף למעונות יום במשרד התמ"ת 02-6662350 (לבירור זכאות לסיוע בשמירה על ילדים).

קדמי אמר בישיבה כי "שר התמ"ת בנימין (פואד) בן אליעזר הנחה אותי הבוקר לוודא את סגירתה של התכנית בצורה המסודרת ביותר. משתתפי תכנית אורות לתעסוקה יופנו לטיפול של שירות התעסוקה, כפי ששאר מקבלי הבטחת הכנסה ברחבי הארץ מטופלים שם. המשרד הקים מטה מיוחד על מנת לדאוג שאותם משתתפים יופנו בצורה הטובה ביותר אל שירות התעסוקה". לדבריו, "משרד התמ"ת תמך בקידום תכנית אורות לתעסוקה, אך לצערנו חברי ועדת העבודה של הכנסת לא תמכו בתכנית על אף הצלחתה המוכחת בטיפול באוכלוסיה הקשה ביותר, שצריכה סיוע מהמדינה על מנת להשתלב במעגל התעסוקה".

לדבריו, "כעת אנו מסתכלים קדימה, ותיעשה חשיבה מעמיקה לגבי הדרכים לטפל באותה אוכלוסיה והאפשרויות להחזירה למעגל העבודה. רה"מ בנימין נתניהו הנחה הבוקר את משרד התמ"ת לגבש תכנית מסודרת לטיפול במקבלי הבטחת ההכנסה – וכך נעשה. השר בן אליעזר הנחה לזמן אליו את כלל הגורמים המעורבים בעניין לחשיבה כיצד נכון לעשות זאת".