בגדים שמעבירים מידע, בגדים שמשמשים לאיתור ולהתראה, ובגדים שמתאימים את עצמם לסביבה – זה כבר לא מדע בדיוני. שיתוף פעולה יוצא דופן בין המחלקות להנדסת תוכנה ועיצוב אופנה בשנקר במסגרת קורס "מיחשוב לביש" - בגדים שבתוכם ארוגים גם פיתוחים טכנולוגיים – הניב תוצרים מפתיעים ופורצי דרך שפותחו ועוצבו בשנקר והוצגו בתערוכת הבוגרים השנתית של המכללה, השמה דגש על השילוב שבין עיצוב להנדסה.

קרא עוד...

לפני שנים לא רבות היו דיבורים רבים אודות חזון: משרד ללא נייר. מה אתם אומרים? בוודאי הספקתם לשכוח. המחשב והדואר האלקטרוני אמורים היו להחליף את הדואר הרגיל, פקסים מזכרי נייר וכו'. בימינו אנו משתמשים בדואר אלקטרוני יותר מאי פעם ובהיקף עצום, אולם כמות הנייר המודפס, עלתה גם היא, משום מה, על כל כמות שהייתה פעם, בימים עברו.

קרא עוד...

התחום של ניהול טכנולוגיות המידע הוא אחד מהתחומים החשובים ביותר בכל חברה או ארגון. לחברות רבות (בעיקר בינוניות וגדולות אך גם קטנות) יש תשתיות מחשוב גדולות ומורכבות, ולכן יש חשיבות רבה לניהול כל התחום של טכנולוגיות המידע של החברה הטומן בחובו מספר תתי תחומים. למעשה, רוב החברות של ימינו לא יכולות לתפקד כהלכה (ובוודאי לא בצורה תחרותית) ללא ניהול מוצלח של מערכות טכנולוגיות המידע שלהן. עוד על נושא חשוב זה בכתבה הבאה.

קרא עוד...

כמעט כל עסק, בין אם קטן, בינוני או גדול, עושה שימוש במחשב אחד לפחות ולרוב בכמה מחשבים. לעסקים בינוניים יכולים להיות עשרות מחשבים ואילו לעסקים גדולים מאות ולעיתים אף אלפי מחשבים. אך כיצד מתפעלים את כל המחשבים הללו ללא תקלות? באמצעות ניהול יעיל ומוצלח של רשת המחשבים של העסק. ניהול רשתות איכותי הוא עולם ומלואו, ויש חברות המתמחות בכך ואנשי מקצוע שלמדו לעומק את התחום. בכתבה זו ננסה לפרט מהם הדגשים החשובים בתחום הרשתות לעסקים ובעיקר - כיצד בוחרים חברה מתאימה שתפעיל ותנהל את רשת המחשבים של העסק שלכם. אז אם יש לכם רשת מחשבים בעסק כתבה זו מיועדת במיוחד עבורכם.

קרא עוד...

כבר מזמן הוא חלק בלתי נפרד מהחיים שלנו, ומי שכבר הפכה לאמא, יודעת שהתפקיד הגדול ביותר של המחשב, הרבה מעבר לעבודה או הפנאי, הוא כצעצוע הנחשק ביותר של תינוקות החל מגיל שנה בערך.

ילדים אוהבים מחשבים, יש להם גישה אליהם, במיוחד בממשקים אינטואיטיביים כמו של ה macbook pro. יש סנכרון בין התפתחות האבולוציה לבין התפתחות הטכנולוגיה ורואים את זה היטב על ילדים שיש להם משיכה חזקה למחשב והבנה טבעית לביצוע פעולות בסיסיות על המחשב כבר בשלב הפעוטות שלהם.

תוחלת החיים הממוצעת של מחשב, אם מדובר על מחשב נייד, עומדת של שלוש- ארבע שנים, כאשר גם אם עבר פרק הזמן הזה והמחשב עדיין במצב טוב, זה יהיה בכל מקרה הזמן לשדרג אותו במחשב חדש יותר ומתקדם יותר. הטכנולוגיה מתפתחת בקצב מהיר וכמות החידושים שמתרחשים תוך ארבע שנים היא פשוט פנומנאלית. מי שרוצה להשאר מעודכנת בכל מה שקורה בשוק ולהנות מהשיפור ההולך ומתחזק של איכות החיים שלה בהחלט תרצה לשדרג את המחשב שלה מדי כמה שנים.

בשוק יש יצרני טכנולוגיה רבים, חלקם טובים יותר חלקם פחות, אבל ללא ספק יש יצרנית אחת שמעמדה לא מעורער.

המובילה בטכנולוגיה

כבר כמה שנים שבראש רשימת החברות המובילות עומדת אפל עם המחשבים, המכשירים הסלולריים וכל מה שביניהם. אפל מצליחה להציג שילוב חד פעמי של ממשק משתמש מושלם וטכנולוגיה חזקה וחדשניות במיוחד שעומדת מאחוריו. אחד ממוצרי הדגל של אפל הוא ה macbook pro שמהווה פתרון מושלם למי שרוצה להשתדרג.

הדגם האחרון של ה macbook pro הוא בהחלט גרסה משודרגת של אבותיו על דורותיהם, עם מעבד חזק יותר, איכות מסך גבוהה יותר, מצלמה ברזולוציה גבוהה ועוד מגוון של שדרוגים ופיתוחים שונים. המחשב מגיע בשני גדלים לבחירה, כך שתוכלי לבחור את הגודל שנח לך יותר.

בשני הדגמים יש מעט פערים בנוסף להבדלים בגודל המסך, לכן כדאי לרדת לפרטים ברמה הטכנית בעת הבחירה.

ה macbook pro מצטרף לרשימה ארוכה של מוצרים מצטיינים מבית אפל שאת כולם ניתן לרכוש און ליין תוך חסכון של זמן, אנרגיה וכסף.

המצטיינת במחיר

אם את רוצה לחסוך בעלויות יש יצרנית אחת שקשה מאד להתחרות עם המחירים שהיא מציעה. טושיבה שמציגה מגוון דגמים טובים למדי של מחשבים מסוגים וגדלים שונים. מאחורי המחשבים הסטנדרטיים של טושיבה אין יותר מדי הברקות, אבל אי אפשר להתעלם מהמחיר האטרקטיבי שלהם. אם את רוצה לחסוך כסף זו בהחלט יכולה להיות אפשרות לא רעה.

רעיון נוסף לחסכון יהיה רכישה של דגמים משנה חולפת. אצל כל יצרן זה יקטין את עלות המחשב באחוז לא מבוטל. זה אמנם לא יבטיח את הצעקה האחרונה בכל מה שנוגע לטכנולוגיה, אבל זה בהחלט יאפשר שדרוג למחשב בין ארבע שנים, במחיר נמוך יותר.