10,000 מפגינים צפויים להגיע מחר לבית שמש לעצרת נגד הדרת נשים, להדליק את "חנוכיית השיוויון" יחד עם נעמה מרגוליס וטניה רוזנבליט, אליהן יצטרפו גם נציגי התנועות הנאבקות בכפייה דתית ונציגי תושבי בית שמש – בכללם הרב דב ליפמן, רב אורתודוכסי מבית שמש

מחר, יום ג', תתקיים העצרת המרכזית נגד הדרת נשים בבית שמש, יריית הפתיחה לקמפיין חדש נגד הדרת נשים שתוביל תנועת "ישראל חופשית" בחסות הקרן החדשה לישראל.

היום לראשונה הודיעו גורמים משמעותיים מהציבור החרדי בעיר בית שמש כי ייקחו חלק במאבק נגד הדרת נשים ויופיעו על במת העצרת, כאשר הרב דב ליפמן, תושב העיר, אף ידליק נרות בחנוכייה, לצידן של נעמה מרגוליס וטניה רוזנבליט.

גל אדיר של טלפונים מצד אזרחים, קבוצות וארגונים שטף היום את מארגני העצרת, הצופים כי כעשרת אלפים מפגינים יגיעו להשתתף בה. העצרת תיערך מחר, יום שלישי בשעה 18:00 מול בית הספר "אורות בנות" (הרצוג 51, בית שמש), בו לומדת הילדה נעמה מרגוליס, שהוכתה וספגה יריקות בדרכה הביתה בגלל לבושה.

אוטובוסים שייצאו מרחבי הארץ יובילו אלפי מפגינים להפגנה. "צעדת האורות", שתוכננה להתקיים בסוף ההפגנה אל רחובות בית שמש, בוטלה בשל הנחיות המשטרה והצפי לאלימות במקום.

את העצרת יפתח ציון סולטאן, עיתונאי ופעיל במאבק על דמותה של בית שמש, שיישא דברי פתיחה. לאחר מכן תוזמן הילדה נעמה מרגוליס, שהפכה לסמל המאבק נגד הדרת נשים בבית שמש, להדליק את הנר הראשון. במידה ומצבה של נעמה לא יאפשר זאת, תדליק את הנר במקומה אמה, הדסה מרגוליס. לאחר מכן תוזמן אל הבמה טניה רוזנבליט, שהתנגדה לניסיונות חרדים קיצוניים להעביר אותה למושב האחורי בקו 451 מאשדוד לירושלים.

הרב דב ליפמן יצטרף על הבמה למדליקי הנרות האחרים, ובראשם נציג מועצת העיר בית שמש, נציגי צעירי וותיקי העיר, מנכ"ל ישראל חופשית מיקי גיצין, יו"ר התעוררות בירושלים עופר ברקוביץ', נציג "תגר בית שמש", נציג מטה המאבק של תושבי העיר, צביקי לוין, שיזם את המחאה נגד הדרת נשים בבית שמש בפייסבוק, ועוד.

מארגני העצרת אמרו הערב: "אם הדרת הנשים לא תיפסק בבית שמש – היא תחדור ותזלוג לכל פינה בישראל. כל מי שדמותה של ישראל יקרה לו, חילוני או חרדי, גבר או אשה, יצטרף אלינו למאבק על זכותן של נשים וילדות ללכת ברחוב בביטחון ושיוויון."