לאחר שביטלו את חוק טל, חוזרים הערב חברי התנועות הנאבקות למען חוק שירות לכל, המחנה המשותף והפורום לשוויון בנטל ומקימים בגן הוורדים בירושלים את מחנה הפראיירים הדורשים שוויון בנטל

מחר בשמונה בערב יתקיים במקום טקס הכרזה על חוק חדש "חוק שירות לכולם".

רב אלוף במיל' גבי אשכנזי יהיה החותם הראשון על החוק ועימו גאולה כהן, סתיו שפיר, יו"ר מועצת התלמידים, סגן יו"ר התאחדות הסטודנטים, הרב יובל שרלו ועוד. בעצרת יופיעו האומנים דנה ברגר וירמי קפלן.

הפעילים דורשים מראש הממשלה בנימין נתניהו לעמוד בהתחייבותו עם ביטול חוק טל ולהוביל לחקיקת חוק שירות לכולם.

http://www.youtube.com/watch?v=JK0QtmMdhAk&feature=youtu.be

הקמפיין הציבורי יקרא לראש הממשלה ולראשי כל הסיעות הציוניות בכנסת לנצל את פסיקת בג"צ שפסלה את חוק טל, על מנת לחוקק במושב הקרוב את חוק שירות לכולם.

עיקרי החוק:

1. כל אזרח ואזרחית בהגיעם לגיל 18 משרתים את מדינת ישראל

2. הבחירה היכן תשרת היא של המדינה ולא של האינבידואל

3. יוקמו מסגרות שירות אזרחי ולאומי (במשטרה, בשירותי ההצלה, בשירותי הבריאות והחינוך) שיקלטו את כל מחזור הגיוס בתהליך הדרגתי של חמש שנים.

4. תוגדר מכסה שנתית של תלמידי ישיבה שילמדו תורה למען חוסנו המוסרי והערכי של עם ישראל כולו.

5. מי שנותן יותר – מקבל יותר.

זהרה ברגר צור, דוברת הפורום לשוויון בנטל: "מחנה הפראיירים חוזר כדי לסמן בצורה מאוד ברורה לפוליטיקאים שהמאבק לא הסתיים, אי אפשר למכור בזול את הציבור המשרת והתורם. הציבור לא ישלים עם זה יותר. מאבקנו לא יסתיים עד שמקבלי ההחלטות לא יאמצו חוק חלופי, שוויוני לטובת כלל אזרחי מדינת ישראל, ולא לטובת סקטור ייחודי כזה או אחר".

בועז נול, המחנה המשותף: "הכנסת חוזרת מפגרה וזה הזמן לראש הממשלה לקיים את ההתחייבות שלו ולחוקק את חוק שירות לכולם. זהו מבחן המנהיגות של רה"מ נתניהו ושל כל הסיעות הציוניות בכנסת שמחויבים לנצל את הרוב הברור שיש בעם, בכנסת ובממשלה ודורש שוויון בנטל ולהוביל לחקיקת חוק שירות לכולם. דווקא בימים אלו של יום הזכרון ויום העצמאות חובה על כל אזרח להיות איתנו במחנה הפראיירים ולקרוא לרה"מ למלא את התחייבותו. כמו שהצלחנו לבטל את חוק טל, כך נוכיח שכשהרוב הישראלי מתעורר הוא מנצח"