סטודנטים מכל רחבי הארץ יגיעו מחר לכנסת וידרשו מהח"כים שלא לתמוך ב"חוק הווד"לים" במתכונתו הנוכחית. השר סער: "לא ניתן להתעלם משני מרכיבים חיוביים במחאת הצעירים- תביעה לחברה שמבוססת על צדק חברתי ותביעה לחברה שנותנת תקווה"

מחר, יום ב' 25.7.11, בשעות הבוקר יגיעו למשכן הכנסת מאה עשרים סטודנטים מכל רחבי הארץ על מנת לדרוש מחברי הכנסת להתנגד להעברתו של חוק הווד"לים, שאינו כולל התייחסות לדיור בר השגה.

כל אחד מן הסטודנטים יקבל שם של אחד מחברי הכנסת, תמונה שלו, את מיקומו בכנסת ואת הפרטים של עוזריו. הסטודנט יאתר את הח"כ ויעביר לו את המסרים עליהם החליטו התאחדות הסטודנטים הארצית ואגודות הסטודנטים, שבראשם התנגדות לחוק הווד"לים במתכונת הנוכחית, שאינה מתייחסת כלל לדיור בר השגה.

הסטודנטים מתכוונים להישאר במשכן לאורך כל שעות היום ולארגן פעולות מחאה נוספות.

איציק שמולי, יו"ר האחדות הסטודנטים הארצית: "העלייה המאסיבית של הסטודנטים לכנסת זוהי עוד פעולה בסדרת פעולות שאנחנו מתכננים בהמשך השבוע השני למאבק. אנחנו לא אנרכיסטים ולא רוצים לחלק את העושר מחדש – אבל מקבלי ההחלטות חייבים להבין שיש לתת פתרון עמוק ומקיף לבעיה ולקבל את שלושת התנאים שלנו: דיור בר השגה בבעלות ובשכירות בחוק 'הסופרטאנקר', הקצאת סכום משמעותי לטובת סבסוד בניה לדירות המיועדות לשכירות והרחבת מעונות הסטודנטים בפריפריה."

רן לבנה, יו"ר אגודת הסטודנטים של אוניברסיטת תל אביב: "בשבועות האחרונים מלאנו את הארץ, והיום אנחנו ממלאים את הכנסת. קל לחברי הכנסת להתבונן מרחוק על המחאה העממית בנושא הדיור דרך התקשורת. והיום אנו מודיעים שלא ניתן לאף חבר כנסת במליאה לעבור את הימים הקרובים בלי להתייחס לדיור. במדינה מתוקנת לא היינו ישנים באוהלים כבר 12 ימים. התנהלות חברי הכנסת שעדיין לא מציעים פתרונות היא ביזיונית."

שר החינוך, גדעון סער, התייחס הערב (א') למחאת הדיור בטקס הענקת פרס שר החינוך ליחידות נוער מצטיינות לשנת תשע"א: "אנו צריכים ללמוד להקשיב לקולות של כאב ומצוקה של הדור הצעיר ולהיות רגישים לכאב הזה, שמונע משאיפה לחברה צודקת יותר ולעתיד טוב יותר"

עוד אמר השר סער: "לא ניתן להתעלם משני מרכיבים חיוביים במחאת הצעירים- תביעה לחברה שמבוססת על צדק חברתי ותביעה לחברה שנותנת תקווה".  "בחברה יהודית צדק וצדק חברתי אלה דברים שצריכים להיות מובנים מאליהם. הביטחון הלאומי האמיתי הוא חברה חזקה המבוססת על צדק חברתי", אמר השר סער.