כלים

הרקפות עברו דירה לנחל חלילים: בסיומה של תוכנית חינוכית בנושא שמירת טבע של רשות הטבע והגנים, שתלו תלמידי כיתות ד' בבי"ס השלום במבשרת ציון מאות פקעות של רקפות שהוצלו משטח עבודת תשתית באזור הרי יהודה

(צילום:אדר-סטולרו)זו השנה השנייה בה מקיימת רשות הטבע והגנים פעילות חינוכית ערכית בבית ספר "השלום" שבמבשרת ציון. התוכנית מתמקדת בנושא שמירת טבע וסביבה בקרבת בית הספר. במסגרת התוכנית נחשפים התלמידים אל ערכי הטבע, הנוף והמורשת שבאזור מגוריהם ואל מערכת של דילמות הנוצרות במפגש בין צרכי האדם וצרכי הסביבה והטבע.

במהלך התוכנית סיירו התלמידים בשמורות הטבע נחל חלילים וליפתא, השתתפו בטיבוע ציפורים בגן לאומי עינות תלם, הכירו את תוכניות הפיתוח של פארק ירושלים, כל זאת תוך שהם נחשפים לסוגיות שונות העולות מן הצורך בפיתוח וקדמה מחד ומן הצורך בשמירה מאידך.

אתמול ציינו התלמידים, המדריכים והמורים את סיום התוכנית לשנה זו, כשהשתתפו ביחד בשמירת טבע הלכה למעשה וסייעו לפקחי רשות הטבע והגנים לשתול מחדש פקעות של רקפות שהוצאו ע"י גנן מוסמך משטח בו מתבצעות עבודות תשתית. הפקעות הועברו למקום בטוח- שמורת טבע נחל חלילים.

אדר סטולרו, מנהלת מרכז חינוך והסברה ברשות הטבע והגנים: "שתוף הפעולה מול בית הספר נעשה בהצלחה רבה זו השנה השנייה. מידת העניין של צוות המורים והתלמידים גם יחד יצרו מסירות לתוכנית, ועל כן אין זה פלא כי הפכו לשותפים טבעיים לקחת חלק בפעילות החשובה להצלת הרקפות. גידול מספר התושבים והרחבת הישובים בארץ ובאזור המרכז בפרט מחייבת הרחבת תשתיות ודרכי גישה, אך רשות הטבע והגנים פועלת רבות למזעור הנזקים הסביבתיים הנלווים לעבודות תשתית ופיתוח אלה. חלק חשוב בעבודה זו הוא חינוך הציבור והנוער בפרט, למודעות, לחשיבה ביקורתית ולתכנון נכון ומושכל המנצל במידה ובהתחשבות את משאבי הסביבה."

זהבה יששכר מנהלת בית הספר "השלום": "במסגרת החינוך הסביבתי בבית הספר פועלת תכנית רחבה ומגוונת בחצר ביה"ס, בחממה הלימודית, בגן האקולוגי ובנחל חלילים, במטרה לפתח בקרב התלמידים מודעות, הבנה ואחריות על הסביבה כדי להבטיח את מחויבותם לפיתוח בר קיימא. הפעילות המשותפת עם רשות הטבע והגנים היא נדבך נוסף המחזק את התהליך ומזמן לילדים התנסויות ולמידה בשטח ותרומה מעשית להצלת הרקפות. צוות ביה"ס והתלמידים מברכים על שיתוף הפעולה עם רשות הטבע והגנים ועל ההזדמנויות להעמקה לימודית וחווייתית ובטוחה שיהיה המשך לשיתופי פעולה אלה"

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS