אוסף סרטי שבי גביזון - היוצא השבוע במארז DVD לחנויות כולל את שתי הקלאסיקות - שורו וחולה אהבה משיכון ג', היוצאות לראשונה בדיוידי לאחר העברות דיגיטליות מחודשות. סרטיו של היוצר שבי גביזון זכו במספר שיא של 26 פרסי האקדמיה הישראלית לקולנוע. ארבעת יצירותיו יוצאות בימים אלו במארז מיוחד, שלוש מהן לראשונה בפורמט DVD

כלים
מארז ה- DVD החדש בהפצת אן.אם.סי יונייטד כולל את הסרטים - שורו וחולה אהבה בשיכון ג' היוצאים לראשונה ב- DVD, לאחר שעברו תהליך שחזור שנמשך כ- 14 חודשים. סרטים אלו הועברו העברה מחודשת מפילם 35 מ"מ, לאחר שעבר תהליך ניקוי. אחרי תהליך זה הוכנסו למעבדה, בה נוקה כל פריים בסרט משריטות ופגמי צבע.

כן כולל המארז את סרטו זוכה 11 פרסי האקדמיה הישראלית (כולל הסרט הטוב ביותר) האסונות של נינה, ואת סרטו אבידות ומציאות, אותו יצר עם דנה מודן ויוצא גם הוא כעת לראשונה בדיוידי.

מתוך מאמר של ד"ר בני בן דוד, חוקר ומלמד הקולנוע הישראלי, האוניברסיטה הפתוחה: "היבול הקולנועי של "שבי גביזון">שבי גביזון הוא ארבעה סרטים בסך הכול - סרטיו זכו לשבחי המבקרים ולהצלחה רבה בקופות. סוד קסמו של גביזון הבמאי טמון, כנראה, באופן טיפולו במציאות הישראלית - ניסיון למחוק או לטשטש את המציאות הזאת ולהעניק לה גוון זר ומוזר: גביזון יוצר מרחב קולנועי לא-מקומי בעליל, מספק פתרונות מפתיעים ונמנע מפיתוח של שיח טריוויאלי. עם זאת, המציאות הישראלית שבה וחומקת אל תוך הפריים – והופעתה מוכיחה ומבליטה את התמורות שחלו בה.

"שבי גביזון">שבי גביזון ביים עד היום ארבעה סרטים באורך מלא: שורו (1990), חולה אהבה משיכון ג' (1995) האסונות של נינה (2003), אבידות ומציאות (2008) ניתן להתייחס למספר צנוע זה כאל אחד מהמאפיינים הייחודיים של גביזון כ- auteur: לעבוד לאט, ביסודיות – אולי אף מתוך ייסורים המתלווים לחבלי הלידה של כל סרט.

גם אם מדובר ביבול צנוע-יחסית, הרי שמכלול יצירתו של גביזון מסתמן כאחד הייחודים והמשמעותיים ביותר בקולנוע הישראלי. הצפייה בסרטיו מספקת חוויה חושית ואסתטית, המזכירה את החוויה שמספק הספר אליס בארץ הפלאות".

שורו, בכיכובו של משה איבגי, זכה בשבעה פרסי האקדמיה הישראלית לקולנוע בקטגוריות הסרט הטוב ביותר, הבימוי, התסריט, שחקן ראשי, מוסיקה, פס קול ועריכה בשנת 1990, השנה בה החלה האקדמיה להעניק את הפרס. שורו ייצג את ישראל בתחרות האוסקר האמריקאי וזכה בפרס וולג'ין בפסטיבל הקולנוע בירושלים.

חולה אהבה בשיכון ג', בכיכובם של חנה אזולאי-הספרי ומשה איבגי, זכה בשמונה פרסי אקדמיה ב- 1995, בקטגוריות הסרט הטוב ביותר, הבימוי, התסריט, שחקן ראשי, שחקנית ראשית, עריכה, מוסיקה ופס קול. הסרט ייצג את ישראל בתחרות האוסקר האמריקאי, זכה בפרס וולג'ין בפסטיבל הקולנוע בירושלים ובפרסים בפסטיבלים בברזיל, גרמניה וצרפת.

אבידות ומציאות, הפרויקט המשותף של דנה מודן ו "שבי גביזון">שבי גביזון זכה ליציאה קולנועית כסרט קולנוע באורך מלא לפני צאתו כסדרת טלוויזיה. גם סרט זה יוצא לראשונה ב- DVD, במסגרת המארז.

שורו, בכיכובו של משה איבגי, זכה בשבעה פרסי האקדמיה הישראלית לקולנוע בקטגוריות הסרט הטוב ביותר, הבימוי, התסריט, שחקן ראשי, מוסיקה, פס קול ועריכה בשנת 1990, השנה בה החלה האקדמיה להעניק את הפרס. שורו ייצג את ישראל בתחרות האוסקר האמריקאי וזכה בפרס וולג'ין בפסטיבל הקולנוע בירושלים.

האסונות של נינה, בכיכובה של איילת זורר, זכה ב- 2003 במספר פרסי האקדמיה הגבוה ביותר שהוענק עד כה, ב- 11 קטגוריות, בהן פרס הסרט הטוב ביותר, התסריט הטוב ביותר, השחקנית הראשית, שחקני המשנה, הצילום והעריכה. הסרט ייצג את ישראל בתחרות האוסקר האמריקאי, השתתף בפסטיבל סאנדאנס בקטגוריית "World Cinema" וזכה בפרס וולג'ין בפסטיבל הקולנוע בירושלים, כולל פרסים לתסריט, לצלם ולשחקנית הראשית.

תקצירי הסרטים:

שורו ישראל, 1990, כ- 85 דק'

אשר ישורון, נוכל תל אביבי קטן, זוכה להצלחה פתאומית אחרי הופעה בתוכנית ראיונות בטלוויזיה. בעקבות הדרשה הקטנה שלו על היתרונות הטמונים בלקחת את החיים בקלות, נאספת סביבו קבוצה קטנה של נשמות תועות, עד שעברו המפוקפק יוצא לאור והקבוצה הקטנה מתפזרת לכל עבר. בעוד שכמה מחברי הקבוצה נשברים, אחרים יוצאים מחוזקים, אל חיים חדשים ואהבות חדשות.

עם: משה איבגי, שרון הכהן, סיני פתר, קרן מור, אהובה קרן, עזרא כפרי, "נתן זהבי">נתן זהבי , יגאל עדיקא, אלברט אילוז, שמואל אדלמן, אברהם פלטה. תוספות מיוחדות: מאחורי הקלעים.

חולה אהבה משיכון ג' ישראל, 1995, כ- 94 דק'

ויקטור גר עם אימו בשכונה נידחת ומתוך הבית מנהל תחנת כבלים פיראטית. כל תושבי השכונה מכירים אותו, הוא מספר להם סיפורים דמיוניים על הרפתקאות מיניות סוערות שהיו לו. הכל משתנה כשהוא רואה בלונדינית מקסימה, מיכאלה, שחקנית מתל אביב שעברה לגור בשכונה. הוא מחזר אחריה בסגנונו הייחודי, אך היא דוחה אותו מעליה. הסרט עוסק ברגע שבו מפסיק החיזור ומתחילה ההטרדה. קומדיה, קצת עצובה לעיתים, שהטון האירוני מאפשר לה להיות מצחיקה ומרגשת.

עם: משה איבגי, חנה אזולאי-הספרי, אביגיל אריאלי, טוביה גלבר, שמיל בן ארי, מנשה נוי, אלברט אילוז, אברהם סלקטר, אורי גבריאל, קלודין בן נעים. תוספות מיוחדות: ריאיון עם הבמאי.

האסונות של נינה ישראל, 2003, כ- 107 דק‘.

נדב, נער בן 12, מספר לצופים על גירושי הוריו, אביו הגוסס, אמו הפרועה ויותר מכל, על אהבתו הגדולה לדודתו היפה, נינה. עם מותו של חיימון, בעלה של נינה, עובר נדב לגור איתה כדי לעזור לה בתקופה הקשה של האבל וההתאוששות. אז מתחילה התקופה היפה בחייו. בין לילה מתחלפות כל ההצצות והפנטזיות המיניות שלו על נינה בחיים של ממש במחיצתה ובעיני רוחו הוא הופך להיות הגבר של חייה. האידיליה נפגמת כאשר לחייה של נינה נכנס גבר חדש. נדב, פגוע ונבגד, יוצא למלחמה על לב אהובתו ובדרך הוא לומד משהו חדש על אהבה, על משפחה, על מיניות ועל עצמו.

עם: יורם חטב, איילת זורר, אלון אבוטבול, שמיל בן ארי, דב נבון, ענת וקסמן, אביב אלקבץ, גילי שושן, יבגניה דודינה, אסנת פישמן.

אבידות ומציאות ישראל, 2008, כ- 90 דק‘.

מיה ותמרה הן שתי אחיות שנפגשות מחדש אחרי שנים של נתק, כדי לטפל באביהן החולה. מיה, המתגוררת זה שנים בניו יורק, עוברת לגור בבית אחותה ומוצאת את עצמה מתאהבת בבעלה, דודי. מיה ודודי עושים ככל שביכולתם כדי להתרחק זה מזו ולהדחיק את האהבה הבלתי אפשרית. מיה עוברת לגור עם חבר נעוריה גילי ודודי מנסה להציל את חיי הנישואים שלו עם תמרה, אך ללא הועיל. לחיים יש תוכניות אחרות בשביל כולם. עם: אלון אבוטבול, מיה דגן, שרה אדלר, ליאור אשכנזי

מחיר מומלץ לצרכן 129.90 ₪

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS