כלים

הסתיימה הפגנת הסטודנטים והעובדים הסוציאליים באוניברסיטת תל אביב. בסיום ההפגנה הסטודנטים חסמו את צומת איינשטיין חיים לבנון ואת רח' חיים לבנון שעה ארוכה. המשטרה הפעילה כוח לריסון המפגינים. שלושה סטודנטים נעצרו. מרב מיכאלי: "רוצים להפוך עובדים סוציאליים לעבדים, אל תוותרו ואל תפחדו"

הערב בהפגנת הסטודנטים לתמיכה במאבק העובדים הסוציאלים שנערכה באוניברסיטת תל אביב ע"י אגודת הסטודנטים של אונ' ת"א, איגוד העובדים הסוציאליים, עו"סים שינוי ובתמיכת התאחדות הסטודנטית בישראל, השתתפו כ-2,000 איש, מתוכם כ-1500 סטודנטים שהגיעו מכל רחבי הארץ.

את העצרת פתח חמי רודנר, ומאוחר יותר הופיעה גם הזמרת עלמה זהר, שהגיעו לתמוך והופיעו בהתנדבות. לאחר מכן נאמו יו"ר עוס"ים שינוי, צח אקשטיין, דוברת תנועת "עתידנו", ענבל חרמוני, מרב מיכאלי, יו"ר מחוז מרכז של איגוד העו"ס, אריה אהרון, ויו"ר אגודת הסטודנטים באונ' ת"א, רן לבנה.

לאחר מכן פרצו הסטודנטים לכביש וחסמו במשך שעה ארוכה את צומת איינשטיין חיים לבנון. הסטודנטים, שניסו להמשיך להתקדם לאורך רחוב איינשטיין, נחסמו בעוצמה ע"י סוללת שוטרים ופרשים שהמשטרה הציבה במקום מבעוד מועד. כנגד מספר סטודנטים שניסו להתנגד הופעל כוח מסיבי ע"י השוטרים, שפינו אותם מהכביש. עשרה סטודנטים עוכבו ע"י השוטרים, שלושה מהם נעצרו ונלקחו לתחנת המשטרה.

משלא הצליחו להתקדם ברחוב איינשטיין, פנו הסטודנטים לרח' חיים לבנון, עד שנבלמו בכוח ע"י המשטרה ליד מוזיאון ישראל. הסטודנטים נשאו שלטים שקראו: "אראלה ממפעל הפיס, אנחנו מחכים לטלפון ממך", ו"קחו אחריות על עובדות העמותות". בנוסף, קראו הסטודנטים "לא נוותר", "ההסכם מבזה", "עבדים סוציאלים".

במהלך נאומו, קרא רן לבנה, יו"ר אגודת הסטודנטים באוניברסיטת תל אביב: "אדוני ראש הממשלה.... מעולם לא התביישתי כל כך להיות אזרח במדינת ישראל כמו הרגע בו אותו חוקר ילדים אמר לי כמה הוא מרוויח בחודש. תתבייש לך אדוני ראש הממשלה, תתביישו שרים, אם אתם שותקים בזמן בו הממשלה הנבחרת שלנו מסרבת אפילו לשבת לשולחן המו"מ ים אלא שמטפלים בתחלואי החברה- אתם לא ראויים להיות שליחי ציבור במדינה הזו."

יו"ר עו"סים שינוי, צח אקשטיין: "אנו הסטודנטים נמשיך להיאבק על מדינת הרווחה. זאת אחריותנו. נמשיך להיאבק למען רפורמה משמעותית."

מרב מיכאלי:" מחר ממשלת ישראל תנסה להעביר חוק הכובל את העובדים הזרים והופך אותם לעבדים. עכשיו רוצים להפוך אתם (העו"סים) לעבדים? המשיכו במאבק, אל תוותרו ואל תפחדו. "

ח"כ ד"ר דב חנין (חד"ש), שהשתתף אף הוא בהפגנה: "העובדות הסוציאליות נאבקות היום לא רק על זכויותיהן אלא על עתידה של החברה הישראלית כולה. התייצבות לצידן היא חובה מוסרית של כולנו".