במכתב ששיגרה היום עוה"ד גבי לסקי מטעמה של תנועת "גוש שלום" נקרא שר התקשורת משה כחלון להפעיל את סמכותו כשר התקשורת ולקדם מכרז להקמתה של תחנת רדיו אזורית אשר תיועד לאזרחי ישראל החפצים בשלום ואשר תאפשר גם להם להשמיע את קולם מעל גלי האתר בתנאים שווים לאלה שהוענקו ל"רדיו ישראל" של המתנחלים שהחל לפעול בשבוע שעבר

תנועת "גוש שלום" עתרה בעבר כנגד פתיחת תחנת הרדיו כאשר הוציאה בתחילה הרשות השנייה לרדיו וטלויזיה מכרז להקמת התחנה עבור המתנחלים בגדה המערבית. התנועה ראתה במכרז אמצעי "להלבין" את "ערוץ 7" הפיראטי ולהחזיר אותו לאוויר. חברת "רדיו"ש" בבעלות צבי שלום, אחיו של ח"כ סילבן שלום, הייתה היחידה שניגשה למכרז וזכתה בו באופן אוטומטי, כאשר לניהול השידורים מונו בפועל יהושע מור יוסף וקובי סלע מותיקי הערוץ .

התנועה טענה אז כי הרשות השנייה היא רשות סטוטורית ובתור שכזאת רשאית לפעול רק בדרכים שהוקנו לה במפורש על פי חוקי הכנסת – ולרשות השנייה מעולם לא ניתנה בחוק סמכות לפעול מחוץ לגבולות המדינה, בשטח כבוש שאינו חלק מישראל ואשר מעולם לא סופח ולא הוחל עליו החוק הישראלי. העתירה השנייה שהוגשה בנושא ע"י תנועת "גוש שלום" עדיין תלויה ועומדת בפני שופטי בג"ץ אך מכיוון שבג"צ לא הוציא צו מניעה , נקבעה עובדה והתחנה החלה בשידוריה.

"מדיווחים בתקשורת עולה כי ראשי התחנה רואים בה בגלוי ובמוצהר תחנת רדיו בעלת אופי פוליטי ורעיוני מובהק" נאמר במכתב של "גוש שלום", "תחנה זו תתחרה בתחנות הרדיו הארציות כאשר הגורם המבדל אותה מתחנות אלו הינו אופייה הלאומני והדתי-לאומי. מה שהייתה אמורה להיות "התחנה האזורית "גלי ישראל" הפכה לתחנה ארצית פוליטית ואידיאולוגית המכוונת אל צד אחד בלבד של המפה הפוליטית והנוקטת עמדה ברורה וחד משמעית בויכוח הפוליטי העיקרי המשסע את החברה הישראלי מאז 1967".

ומוסיפה עו"ד גבי לסקי בשם תנועת "גוש שלום" במכתב לשר כחלון: "אשר על כן אני פונה אליך להפעיל את סמכותך כשר התקשורת ולקדם במהרה מכרז להקמתה של תחנת רדיו אזורית אשר תיועד לאזרחי ישראל החפצים בשלום ואשר תאפשר גם להם להשמיע את קולם באופן גלוי וברור מעל גלי האתר, בתנאים השווים לאלה שהוענקו למחנה הפוליטי האחר."