עובדי משרד הביטחון הודיעו כי הם תומכים במאבק ההסתדרות והעומד בראשה, למען עובדי הקבלן בישראל, וכי יצטרפו לשביתה הכללית במשק

כחלק מהחלטת ההסתדרות, ולאחר מיצוי כל כיווני המשא ומתן, עובדי משרד הביטחון, כמו כל העובדים במשרדי הממשלה, יצטרפו לשביתה הכללית במשק, ויביעו תמיכה פומבית במאבק ההסתדרות למען העובדים בישראל.

מנכ"ל משרד הביטחון פנה ליו"ר ארגון העובדים, אליעזר (איקו) חסון, וביקש ממנו להימנע מפגיעה בעבודה באגף השיקום, באגף משפחות והנצחה, בפרויקט "כיפת ברזל" המטופל באגף מפא"ת ובפעילות רשות החירום הלאומית (רח"ל), האמון על סיוע ליישובי הדרום ועוטף עזה.

יו"ר ארגון העובדים, אליעזר (איקו) חסון, אישר בקשה זו, לאחר קבלת אישור מוועדת החריגים בהסתדרות.

יחד עם זאת, לאורך כל ימות השביתה, לא ייענו טלפונים לפניות ציבור; לא יתקיימו פגישות עם ספקים; לא יצאו הזמנות עבודה ורכש חדשות,מלבד מקרי חירום; לא יהיו דיונים עם הצבא; לא יתקיימו ועדות מכרזים ולא יינתנו שירותי נסיעה לחו"ל.

יו"ר ארגון עובדי משרד הביטחון, אליעזר (איקו) חסון, אמר בהקשר זה: "במסגרת השביתה הכללית במשק, עובדי משרד הביטחון יספקו מחר, ולאורך ימי השביתה, אך ורק את שירותי החירום ההכרחיים הנוגעים לביטחון מדינת ישראל ואזרחיה. אנו מקווים, כי ממשלת ישראל תגיע להבנות מול ההסתדרות בזמן הקרוב, וכי נוכל לחזור לעבודה סדירה."