הנהגת תנועת "ישראל חופשית", המובילה את המאבק נגד הדרת נשים, התכנסה לדון בכנס "הדרת הגניקולוגיות" המתוכנן להיערך בשבוע הבא בירושלים. לאחר דיון סוער הודיעה "ישראל חופשית" – כנס "הדרת הגניקולוגיות" מבוטל. מנכ"ל ישראל חופשית מיקי גיצין: "הכנס הזה הוא חצייה של קו אדום ואנחנו נפעל לביטולו. ממליצים למשתתפי הכנס לא להגיע"

"כנס הדרת הגניקולוגיות" (כנס פועה), כנס רפואת נשים במימון ממשלתי בו נשים לא יוכלו להופיע על הבמה וישיבתן בקהל תהיה ב"עזרת נשים", ממשיך לחולל סערה.

תנועת ישראל חופשית, המובילה את המאבק בהדרת נשים, התכנסה אמש לישיבה סוערת בת"א, והחליטה כי הכנס מהווה מבחינת הציבור החופשי בישראל חצייה של קו אדום – ולכן היא קוראת לביטולו.

התנועה הודיעה על "חרם מטופלות" נגד גניקולוגים שישתתפו בכנס. בכרזה חדשה שהתנועה החלה להפיץ נכתב: "הדרת רופאות מכנס גניקולוגיה? מעכשיו גם הלקוחות שלך יהיו גברים בלבד!"

בקמפיין החדש, עליו מתנוססים שמות הרופאים שישתתפו בכנס – ד"ר אליעזר בארי, ד"ר יאיר גלילי, ד"ר אבי בן שושן, ד"ר איתן פאר, ד"ר שבתאי סבתו, פרופ' דרור מאירוב, ד"ר ארנסט אגטשטיין, וד"ר אלן סראף, קוראת תנועת "ישראל חופשית" לנשים המטופלות אצל רופאים אלו לעבור לרופאים אחרים, שאינם נותנים לגיטימציה להדרת נשים. שלושה מתוך הרופאים שתוכננו לנאום בכנס כבר הודיעו לרבנים המארגנים על ביטול השתתפותם, בעקבות הלחץ הציבורי.

פעילי "ישראל חופשית" נערכים למנוע את קיום הכנס. בימים הקרובים מתארגנת התנועה להפגנות מול בתי הרופאים המשתתפים בכנס, בדרישה כי יבטלו את השתתפותם, או שיוכנסו לרשימה שחורה שתופץ בין מטופלות המתנגדות להדרת נשים. במקביל בודקת התנועה אפשרויות משפטיות ואחרות למנוע את קיום הכנס.

מנכ"ל ישראל חופשית, מיקי גיצין: "הדרת הנשים מקצינה במהירות מסחררת – רופאות שמודרות מכנס רפואת נשים זה נשמע כמו בדיחה, אבל מדובר במציאות עצובה בישראל של 2012. אין לנו שום כוונה לאפשר להחזיר נשים בישראל אל ימי הביניים – הממשלה הזאת לא קיבלה לזה מנדט מבוחריה. כנס הדרת הגניקולוגיות מבוטל, הציבור ביטל אותו, הציבור הישראלי לא מוכן לאפשר פתח להדרת נשים בשל היותן נשים. אני פונה אל מארגני הכנס וקורא להם לבטל את הכנס נטול הנשים, ביוזמתם, כי כל ניסיון לקיים את הכנס לא יצליח. לא נאפשר לחצות את הקו האדום."