כלים

מספר שיא של משתתפים, רובם אינם דתיים, נרשמו לציין את יום הכיפורים הקרוב באירועי "יום כיפור של כולם" - כינוסי תפילה ולימוד יהדות שמפעיל פרויקט "חגים בקהילה", אותו מוביל משרד ההסברה והתפוצות, בכ-300 אתרים ברחבי הארץ

פרויקט "חגים בקהילה" מבקש ליצור מפגש ופעילות קהילתית משותפת על מנת ליצור היכרות עם המסורת היהודית ולקרב בין דתיים וחילונים סביב אירועי החגים והמועדים. הפרויקט אותו מוביל משרד ההסברה והתפוצות ומופעל על ידי עמותת "ביחד" בשיתוף החברה למתנ"סים, ארגון צה"ר וארגון "אור תורה סטון", מסכם השנה את שנתו האחת עשרה בהצלחה גדולה.

כבר ביום הכיפורים הקרוב, מספר שיא של כ-100,000 משתתפים, רובם אינם דתיים, ישתתפו באירועי "יום כיפור של כולם" - כינוסי תפילה ולימוד יהדות שמפעיל הפרויקט ב-300 אתרים ברחבי הארץ.

לאורך כל השנה, באמצעות מתנדבים, הפרויקט פועל ומביא למאות מוקדים ברחבי הארץ עשרות אלפי אנשים מכל הזרמים. כך התקיימו אירועים בט"ו בשבט, פורים, שבועות, תשעה באב, ימי הזיכרון/יום העצמאות, חנוכה, ובאירועים מיוחדים לציון יום אהבת הילד לזכרו המחנך של יאנוש קורצ'אק ומפגשי "קפה מדרש" לשיחות על נושאים ביהדות.

יולי אדלשטיין, שר ההסברה והתפוצות: "היהודים לאורך ההיסטוריה ידעו בעיקר על מה לא להסכים, ודווקא מעגל השנה העברי הוא בין הדברים העיקריים שנמצאים בקונצנזוס בציבור היהודי. אירועי "חגים בקהילה", מתבססים על ההסכמה הרחבה לגבי לוח השנה, ובהם מוסרות המחלוקות והציבור מציין באופן חגיגי את זהותו היהודית. אנו, במשרד ההסברה והתפוצות, באמצעות המתנדבים המסורים, פועלים לעידוד ההיכרות עם המסורת היהודית וקירוב לבבות בין יהודים, אם הם דתיים או חילונים".

ארגון רבני 'צהר' - ארגון הרבנים הגדול במדינת ישראל, זוכה פרס אות הנשיא למתנדב - מארגן מעל 200 מנייני תפילה ליום כיפור בהם משתתפים מעל 40,000 מתפללים.

המקומות בהם מתקיימים המניינים הם רבים ומגוונים: מהעיר אילת שבדרום, בקיבוצים כגון עין גדי, עינת, יד חנה, קיבוץ אורטל שברמת הגולן ועוד. בערים המרכזיות בארץ: ראשל"צ, פ"ת, ת"א, ירושלים, ערד ועוד.

מארגון רבני 'צהר' נמסר כי כ- 700 מתנדבים דתיים, מגיעים כקבוצות על מנת לארגן את המניין בכל הארץ. בכל מקום מקבל מארגן המניין ערכה הכוללת: מחזורים בנוסחים שונים, כיפות, דפי הסבר על התפילה ומחיצת בד במקרה הצורך.

יו"ר ארגון רבני צהר, ורב העיר שהם, הרב דויד סתיו אומר: " ישנו צמא גדול בעם ישראל ליהדות ולמסורת ואנו עושים כמיטב יכולתנו להיות שם לטובת אותם יהודים.'צהר' משקיעה את מירב המאמצים והמשאבים כדי שכל יהודי, בכל מקום, שחפץ להתפלל ביום כיפור יוכל לעשות זאת".