"ישיבתנו בכנסת היום הינה סמלית מאין כמוה ביום גזר הדין במשפטו של המחבל רוצח משפחת פוגל מאיתמר. אנו קוראים לשופטי בית הדין הצבאי בסאלם להטיל עונש מוות על הרוצחים" כך אמר היום סגן השר איוב קרא בפתח ישיבת הלובי להטלת עונש מוות על מחבלים רוצחים

בישיבה ראשונה שיזם סגן השר איוב קרא השתתפו נציגים מהארץ ומחו"ל, שבאו להזדהות ולתמוך בקידום חוק עונש מוות למחבלים רוצחים.

סגן השר קרא אמר שזה הוא צעד ראשון של מהלך מתחייב לקידום חוק אזרחי לצד החוק הצבאי, שיאפשר הטלת עונש מוות על מחבלים רוצחים, וחוק זה יקודם בהסכמה עם הממשלה תוך גיוס קונצנזוס ציבורי רחב.

בסיום הישיבה הוחלט להקים ועדת משפטנים שינסחו נייר עמדה, שישמש בסיס להגשת הצעת חוק מאוזנת ויציבה, שתזכה לתמיכה רחבה בכנסת ובציבור.

פרופ' אברהם גייל שמתאם את עבודת הלובי אמר: " איננו צמאי דם נהפוך הוא, אני פועלים למען החיים ולמען הגנה על זכויותינו לחיות בשלום ובשלווה, אכזריותם של הטרוריסטים מחייבת אותנו לנקוט צעדי מנע, ומהלך זה חיוני להרתעה שהוכח בארה"ב כאשר בוטל חוק עונש המוות בשנות השבעים עלה מספר הרציחות, וכאשר הוחזר החוק להטלת גזר דין מוות בשנות השמונים ירד מספר הרציחות ביותר מ 50% ".

סגן השר קרא סיכם: " בצירוף מקרים מדהים פורסם הבוקר סקר המצביע על תמיכה ציבורית רחבה 70% תומכים בגזר דין מוות למחבלים, וזה תוצאה של שני אירועים מכוננים, האחד אכזריותם של המחבלים שהולכת וגוברת והדבר התבטא בטבח במשפחת פוגל, והשני שחרור 1027 מחבלים בעסקת שליט, דבר שהביא את הציבור להבין שגם עוד מאה שנה המזרח התיכון לא יידבר אידיש והתשובה לטרור היא עונש מוות מרתיע".