סיעת יהדות התורה דורשת שמפקחים מטעם החינוך החרדי ימשיכו לפקח על לימודי הליב"ה בבתי הספר ותלמודי התורה החרדיים. הסיעה הודיעה על כך בישיבת חירום שהתקיימה אתמול (שני) והתכנסה בעקבות דיוני בג"ץ בנושא תוכנית הליב"ה

היום מפקחים על לימודי הליב"ה בחינוך החרדי חמישה מפקחים שפועלים מטעמו, מה שמרוקן את הפיקוח מתוכן. שר החינוך גדעון סער הודיע שימנה השנה עוד 15 מפקחים מקצועיים, אבל יהדות התורה דורשת שגם הם יהיו מינויים מטעם.

חברי הכנסת של יהדות התורה הודיעו כי יאבקו "בכל הדרכים האפשריות נגד הניסיונות הללו, הן של תכניות הלימודים והן של הפיקוח, שכל מטרתן אינה אלא להתערב בתכני הלימוד של החינוך החרדי הטהור". הם ציינו כי ההתנגדות בנושא הפיקוח היא לכך שמשרד החינוך מבקש להכניס מפקחים מטעמו ולא מטעם החינוך העצמאי.

"נושא זה הוא עקרוני וחד משמעי. צריך להיות ברור, שכמו בכל השנים מאז הקמתו, המפקחים, המורים והמורות הם עובדי החינוך העצמאי, כך חייב להישמר העיקרון היסודי שגם מפקחים חדשים שיתווספו למערכת חייבים להיות עובדי החינוך העצמאי ולא מטעם משרד החינוך".

מנכ"ל עמותת חדו"ש לחופש דת ושוויון, הרב עו"ד אורי רגב, אמר בתגובה ש"אין גבול לחוצפתם של אנשי יהדות התורה. שוב ושוב נחשף שהפיקוח על לימודי הליב"ה הוא פיקציה שכל מטרתה לחסום פיקוח אמיתי, ואין תחליף לפיקוח אמיתי ואמין. כניעה לדרישת יהדות התורה פירושה יהיה תוספת ג'ובים ללא תוספת פיקוח על קיום דרישות החוק. אם זו לא היתה הקואליציה הממשלתית, אפשר היה לצחוק כל כך מהדרישה האבסורדית".

רגב ציין ש"לקראת אישור התקציב הולכות וגוברות דרישות סחטניות של המפלגות החרדיות ויש לקוות שהפעם בניגוד לעבר ימנע נתניהו ממכירת חיסול של תקציב המדינה".