שר הביטחון אהוד ברק, הרמטכ"ל רא"ל בני גנץ ומפקד פיקוד הדרום האלוף טל רוסו ביקרו הערב בזירת הפיגוע בדרך לאילת, בה חיילי צה"ל ממשיכים את הסריקות לאחר מחבלים. הרמטכ"ל אומר כי צה"ל יגיב ב"תגובה חזקה של כוחותינו, בשטח ומעבר אליו"

שהב"ט מבהיר כי "צה"ל ימשיך לפעול בכל הכוח על מנת להגן על אזרחי המדינה ולהמשיך ולאפשר את המשך החיים הנורמאליים באזור".

מפקד פיקוד הדרום הבהיר כי הכוחות בשטח היו ערוכים בכוננות גבוהה באזור הדרום, זה מספר חודשים. האלוף רוסו תיאר את השתלשלות האירועים ובנוסף אמר "בשלב זה אנחנו מוצאים עוד מטענים על הציר. מדובר באירוע קשה בו נהרגו שישה ישראלים ולוחם נוסף שנהרג לכוחותינו".

רא"ל בני גנץ התייחס לפיגוע הטרור המשולב בדרום הארץ ואמר כי מדובר באירוע קשה. לדבריו: הכוחות פעלו בעוצמה רבה בשטח, חתרו למגע ופגעו במחבלים.

רא"ל גנץ הבהיר כי האירוע לקראת סיום, כשבשעות הקרובות תמשכנה הסריקות בשטח. "כבר פעלנו באזור עזה, במקום שבו אנו חושבים ששם נמצאים שורשי הפיגוע הזה. נמשיך את ההיערכות שלנו, הן במרחב הזה והן בכלל, ונבטיח את שלום אזרחי ישראל.

החוסן הזה הוא חשוב ואנחנו נערך בשאר הגזרה כדי לפעול במקומות האחרים כפי שנדרש וכפי שנונחה, בכפוף להערכות מצב שנקיים עם הדרג המדיני בשעות הקרובות".

הרמטכ"ל סיכם כי צה"ל יגיב ב"תגובה חזקה של כוחותינו, בשטח ומעבר אליו".  עד כה דווח על למעלה מ - 40 נפגעים אשר פונו לקבלת טיפול רפואי בבתי החולים "יוספטל" ו"סורוקה".

כמו כן, כביש מספר 12 וכביש מספר 10 נסגרו לתנועה בהוראת מפקד פיקוד הדרום, אלוף טל רוסו, על מנת לאפשר תנועת כוחות ביטחון והצלה.

דובר צה"ל שב קורא לציבור להימנע מלהגיע לאזור האירוע. "מדובר בהתקפה נפשעת כנגד אזרחים חפים מפשע שהיו בדרכם לאילת כחלק מחופשת הקיץ. צה"ל יעשה הכול כדי להגיע לאחראים על אירוע זה ולא יאפשר פגיעה באזרחי מדינת ישראל" אומר דובר צה"ל.