כשרובנו חושבים על רצפת פרקט, אנחנו חושבים בצדק על רצפת עץ איכותית שעליה נעים ללכת ושנותנת לבית שלנו כולו תחושה של ביתיות וחמימות. עם זאת, הדבר שלא תמיד כולנו מבינים (בעיקר אנשים שאין להם פרקט בבית) הוא שמרבית הפרקטים בישראל כיום לא עשויים מעץ אמיתי במלואם – אלא מלמינציה. פרקט למינציה הוא למעשה ציפוי לרצפה שעשוי בחלקו מעץ (בדרך כלל עץ אלון) – ובחלק ניכר ממנו מחומרים מלאכותיים אחרים שמייצבים את הפרקט והופכים אותו לעמיד בפני שחיקה, רטיבות ושריפה. כך למעשה, רצפת הפרקט המתאימה ביותר לרבים מאתנו לא ממש עשויה משכבות על שכבות של עץ אמיתי – אלא מציפוי דמוי עץ איכותי לא פחות.

ראשית חשוב להדגיש פרט אחד וחשוב במיוחד – ניתן להשיג גם רצפות פרקט "אמיתי" העשוי משכבת עץ טבעי ולרצף באמצעותן את הבית שלנו. מדובר גם בפתרון איכותי מאוד מבחינת התחושה שהפרקט נותן לנו, שהיא של עץ אמיתי וטבעי – אך מדובר גם בהשקעה גדולה מאוד וברצפה שנוטה להישחק מהר וצריך לחדש אותה לעתים קרובות. פרקט אמיתי הוא פרקט שלא עמיד בפני מים ורגיש מאוד בטיחותית גם בנושא של נזקי אש – מה שהופך את פרקט הלמינציה לאופציה איכותית יותר ויותר.

פרקט למינציה, כפי שהסברנו, הוא למעשה ציפוי פרקט שאותו ניתן להתקין גם על תשתית קיימת של רצפה בצורה נוחה – מאחר והוא אינו עבה ולא דורש החלפה מלאה של כלל הרצפה בבית שלנו. את אריחי הפרקט ניתן להתקין בכל חדר – אפילו בחדר האמבטיה, מאחר ופרקט הלמינציה הוא פרקט שעמיד בפני מים ורטיבות ברמה גבוהה מאוד. יתרון משמעותי נוסף של פרקט הלמינציה הוא במחיר שאנחנו משלמים – מאחר ופרקט הלמינציה הוא זול בהרבה מפרקט מעץ מלא. ריצוף פרקט למינציה קונים לפי שטח מטר רבוע – וההתקנה הפשוטה שלו גם היא זולה בהרבה מהתקנה מקצועית של ריצוף פרקט מעץ מלא ואמתי.

יתרון נוסף בכל הנוגע לפרקט למינציה הוא היתרון העיצובי. בשלב זה אתם בטח שואלים את עצמכם – כיצד יתכן שפרקט מלאכותי, ציפוי ולא יותר, יכול להיות איכותי מבחינה עיצובית כמו פרקט מעץ מלא ואמיתי? ובכן, התשובה לכך היא פשוטה – הוא לא, אבל הוא מאוד קרוב לזה. פרקט מעץ אמיתי הוא ללא ספק ריצוף איכותי מאוד שנותן תחושה עיצובית מדהימה, ופרקט למינציה לא יכול לחקות במאה אחוזים את אותה התחושה – אבל היתרון של פרקט למינציה הוא בעיצוב המגוון והאיכותי שניתן להתאים אותו אליו, במגוון צבעים וצורות. בניגוד לפרקט מעץ מלא, את פרקט הלמינציה ניתן להשיג בצבעים ובעיצובים שונים – בהתאם לצורך העיצובי המדויק של הבית שלנו, כך שניתן להבטיח בוודאות גבוהה מאוד שפרקט הלמינציה יתאים לבית שלנו במידה הרבה ביותר שניתן.

היתרון האחרון ואולי החשוב ביותר של פרקט הלמינציה הוא בעמידות של פרקט זה. כשאנחנו משקיעים בפרקט למינציה אנחנו משקיעים לטווח ארוך – מכיוון שמדובר במשטח ריצוף עמיד במיוחד שיכול להחזיק שנים ארוכות בלי שיפוץ והחלפה. את פרקט הלמינציה ניתן לשטוף (בלי להגזים) גם עם מים – אם כי עדיף כמובן להישאר עם מטלית לחה וסבון. סימני שחיקה כמעט ואינם מתגלים על משטח הלמינציה – גם לאחר שנים רבות של כיסאות ושולחנות שנגררים על משטח הפרקט.

לסיכום, ניתן להגיד שמשטח פרקט הוא בכל מקרה משטח איכותי מאוד – ופרקט למינציה טומן בחובו יתרונות עצומים בכל הנוגע לעלות מול תועלת, אפשרויות עיצוביות ועמידות והשקעה לאורך זמן.

עונת הגשמים כבר מאחורינו והטמפרטורות מתחילות לטפס. בגינה כבר מתחיל לבלוב אביבי נמרץ של פריחת הקיץ, שחלקה ילווה אותנו עד הסתיו הבא. במשתלות יגורמזכיריםכיתחילתהאביבהםהזמןלהעניקלגינההמלבלבתשלנוטיפולמכיןלקראתהקיץ:

קרא עוד...

זהו חברים, למרות החום הכבד של התקופה האחרונה, הקיץ כבר בדרך החוצה. הימים מתקצרים ובאוויר כבר ניתן לחוש ברוחות הסתיו המתקרבות. גם הגינה, על צמחיה השונים, מחכה בקוצר רוח לאנחת הרווחה המלווה את תום העונה היבשה והחמה ואת בואם של ימי הסתיו הקרירים יותר וגשמי החורף, שנקווה שיביא לנו משקעים רבים השנה.

קרא עוד...

תשומת לב ומחשבה בתכנון ובעיצוב המטבח יוצרים בסופו של דבר חלל שמשדרג את כל הבית. ההשקעה הכלכלית במטבח היא גדולה ושמירה על מספר כללים פשוטים תוכל גם להאריך את טיבו וחייו. כדי למנוע אסונות עתידיים והוצאות כלכליות גדולות על תיקונים ושינויים, אפרת הרמן ממליצה לכם להקפיד על הנקודות הבאות בעת התכנון והרכישה

קרא עוד...

alt

אם אתם מעוניינים לערוך מסיבת פורים בלתי נשכחת, ערב קריוקי מושקע שכולם ידברו עליו, חשוב מאד לבצע בחירה נכונה של מפעיל קריוקי. זכרו, בחירה נכונה של מפעיל קריוקי מהווה תנאי להצלחת האירוע שלכם

קרא עוד...