שר החינוך, גדעון סער, הודיע היום, ד', על זכייתם של חתני פרס ישראל בתחום מפעל חיים – תרומה מיוחדת לחברה ולמדינה תשע"ב, מר עזריה אלון והרב חיים דרוקמן. שר החינוך אישר את המלצת ועדת הפרס בראשות שופט בית המשפט העליון (בדימוס) יעקב טירקל, וברך אותם

כלים

בנימוקי הוועדה ציינו חבריה: "פרס ישראל בתחום מפעל חיים - תרומה מיוחדת לחברה ולמדינה לשנת תשע"ב מוענק למר עזריה אלון על תרומתו הייחודית להגנת הטבע בישראל בזכות היותו אבי רעיון שמירת הטבע, אהבת הארץ, טיפוח והנחלת החינוך לידיעת הארץ , טבע ונופי הארץ, טיולים וחקר ארץ ישראל והגנה על הטבע וערכי הסביבה במשך עשרות שנים. על כתיבת עשרות ספרים ומאמרים ועל פעילותו הציבורית הענפה בנושא".

"פרס ישראל בתחום מפעל חיים - תרומה מיוחדת לחברה ולמדינה לשנת תשע"ב מוענק לרב חיים דרוקמן על פעילותו רבת החשיבות בתחומי חינוך הנוער הדתי- ציוני במדינת ישראל. מתוך ראייה ממלכתית היה ממקימי ישיבות ההסדר, המשלבות בין שירות צבאי ללימוד תורה, יזם והקים את הפנימיה הצבאית התורנית לפיקוד, הישיבה הגבוהה "אור עציון" ועומד בראש מרכז ישיבות בני עקיבא. ברגישותו לאהבת עם ישראל פעל לקירוב בין חלקי העם, קליטת עלייה והנהגת בית הדין המיוחד לגיור, לרבות גיור קטינים והקמת מערך לקליטת העולים מחבר העמים ומאתיופיה".

השופט בדימוס יעקב טירקל שימש כיו"ר ועדת הפרס, כאשר לצידו חברי הוועדה - רו"ח משה ליאון, מר אברהם נתן, פרופ' פואד פארס ופרופ' פנינה קליין.

איתן עוזרי מנכ"ל איגוד ישיבות ההסדר : "איגוד ישיבות ההסדר מברך את חבר הנהלת האיגוד הרב חיים דרוקמן על זכייתו בפרס ישראל על תרומה מיוחדת לחברה ולמדינה. איגוד ישיבות ההסדר גאה בכך שהרב הינו ממקימי ישיבות ההסדר ושותף בהנהגת הישיבות מזה שנים רבים ואנו מאחלים לרב עוד שנים ארוכות של פעילות ועשייה למען עם ישראל בארץ ישראל על פי תורת ישראל".

נפתלי קנלדר, מנכ"ל ישיבת ההסדר אור עציון: "אנו מברכים את מורנו ורבנו ראש הישיבה הרב חיים דרוקמן שליט"א על קבלת פרס ישראל בתחום מפעל חיים.

כתלמידיו זכינו וזוכים אנו לראות וללמוד את ההתמסרות אין קץ של הרב לתורת ישראל. עם ישראל וארץ ישראל. את ה״הנני״ של הרב לכל נדרש. את החיים בדור של גאולה בדור של בניין מדינת ישראל.

עשייתו של הרב נוגעת למגוון תחומים ואוכלוסיות בישראל כגון עולים חדשים, תחום הגיור, קירוב לבבות ועוד. אישיותו המיוחדת של הרב חוצה מגזרים ואוכלוסיות והוא מהווה סמל של תורה, מסירות ואהבת ישראל".