כוונה של שלטונות קפריסין לגרש לסוריה כ- 200 פליטים סורים, המזוהים עם האופוזיציה הסורית, נבלמה בעקבות התערבות לא שגרתית של ממשלת ישראל, שביקשה מקפריסין לבטל את הגירוש המתוכנן - בעקבות בקשת האופוזיציה הסורית, החוששת מהוצאתם להורג של הפליטים ע"י אסד אם יוחזרו לסוריה

"צריך לסייע לכל אדם שנולד בצלם אנוש ולא חשוב אמונתו או דתו, במיוחד כשהוא נמצא בסכנת חיים. כך הרגילה אותי מדינת ישראל, שערך החיים וזכויות אדם בה ערך עליון" כך אמר סגן השר איוב קרא למ׳מ השגריר הקפריסאי מר מייקל מיטבס בשיחת טלפון שהסתיימה לפני דקות.

קרא פנה לשלטונות הקפריסאים בבקשה לחזור בהם מכוונתם לשלוח מאתיים פעילים פוליטים סורים שהגיעו כפליטים לקפריסין חזרה לארצם בעקבות הפסקת האש.

ראשי האופוזיציה הסורית שפנו לסגן השר קרא ובקשו את התערבותו למנוע את החזרתם הפליטים הסורים מקפריסין לידי אסד, אומרים שהלחימה ודיכוי האזרחים הסורים ממשיכים על ידי השלטון  הסורי גם לאחר הפסקת האש, במיוחד במקומות שאין בהם תקשורת ועיתונאים,  והחזרת מאתיים איש מקפריסין לסוריה משמעותה הוצאתם להורג של אנשים אלו על ידי משטרו של אסד.

בעקבות השיחה בין שני האישים דווח לסגן השר קראנ שכל הסורים המיועדים לגירוש שוחררו בקפריסין, וגירושם המתוכנן לסוריה יבוטל. סגן השר קרא פועל לאחרונה רבות בתיאום עם מנהיגי האופוזיציה הסורית במטרה לתאם מאמצי סיוע בינלאומי למתנגדים לשלטון אסד.