ח"כ נסים זאב (ש"ס) התריע במליאת הכנסת על כך ש"גוזלים את השטח הישראלי ביו"ש באופן מקצועי ובשיטת הסלאמי". לדברי ח"כ זאב "שטחי סי הינם השטח הישראלי אפילו על פי הסכם אוסלו שכרת השמאל, והם אמורים להתנהל ע"י המינהל האזרחי של צה"ל ומהווים 60% משטח איו"ש. השטח מאוכלס ע"י 300 אלף ישראלים ולעומתם - רק כמה אלפי פלשתינים שמהווים רק כ-5% מסך האוכלוסיה של הרשות הפלשתינית. עם זאת הרשות הפלשתינית פועלת על מנת לגזול את השטח"

לדברי ח"כ זאב, וזאת "באופן מקצועני ביותר ובשיטת הסלאמי. יש מימון לזה, יש קרן של הרשות הפלשתינית שמבטיחה פיצויים. הקרן אומרת לפלשתינים: תנסו לגזול משטח סי!! גם אם תקבלו צווי הריסה -- נעזור לכם!"

לדברי השר נסים זאב, מדובר בקרן של מאות אלפי דולרים והדברים סוקרו בעיתונים פלסטינים.

ח"כ זאב מתח ביקורת על בג"צ בהקשר של התמודדות עם "תופעת הגזל של השטח הישראלי ביהודה ושומרון הנקרא גם איזור סי. במקום לפעול נגד תופעת הגזל", לדברי ח"כ זאב, הבג"צ מחכה לתגובת פרקליטות ובינתיים לא עושה דבר. "הם מצפצפים," סיכם ח"כ הרב נסים זאב בכאב. "מתחת עינינו נגזלות אדמות ומדינת ישראל לא עושה מספיק כדי לסלק את אותם הגנבים".

הנתונים על "תופעת הגזל", כהגדרתו, הובאו לידי ח"כ הרב נסים זאב זמן קצר לפני שהכנסת יוצאת לפגרה. ח"כ נסים זאב קיבל לידיו את הנתונים וחש נסער. הוא מצא את הדרך להעלות את הנושא במליאת הכנסת על אף לחצי הזמן החמורים שמאפיינים את היום האחרון לפני הפגרה, ע"י כך שניצל חלון זמן שהוענק לו לתגובה להצעת חוק רלבנטית, כדי לומר את הדברים. ח"כ נסים זאב אמר למקורביו, "מחובתנו הקדושה לפעול בנושא חשוב זה של שמירה על ארץ ישראל כדי שלא יגזלו אותה".

השבוע פירסמה סוכנות אימר"ה בראשות ד"ר אהרן לרנר ל-4000 המנויים שלו בארץ ובתפוצות, כי על פי סוכנות הידיעות הפלשתינית מען, הרשות הפלשתינית אכן קוראת לתורמים לה, להשקיע דווקא באיזור סי שכאמור הינו בשליטה ישראלית מלאה, היות שאינו מאוכלס כמעט ע"י פלשתינאים.

ההמלצה הוצגה לקבוצת תורמים בפגישה שהתקיימה ביום שני. בנייר עמדה של הרשות הפלשתינאית, נאמר, כי הרש"פ מעדיפה להתמקד בפיתוח איזור סי שהינו תחת שליטה ישראלית מוחלטת. הרש"פ ביקש מתורמיו "לנצל כל כלי שברשותם בדרג הדיפלומטי כדי לאפשר פיתוח דווקא מעבר לאיזורים איי ובי" שהוענקו לרשות הפלשתינית על פי הסכמי אוסלו. "אחרת - המשמעות היא וויתור על הקמת פלשתין" הזהיר נייר העמדה של הרשות.

ארגון "אומות מאוחדות ווטש" הממוקם בגנווה פרסם השבוע, כי הרשות הפלשתינית הגישה, גם כן ביום שני, 4 הצעות החלטה החתומות ע"י מדינת "פלשתין" כביכול, לגוף רשמי של האו"ם, מועצת זכויות האדם. המועצה הנ"ל ידועה כגוף אנטי-ישראלי שארגן את וועידת דרבן. ככל הנראה הפלשתינאים מקווים שהגוף יסכים לדון בהחלטותיהם על אף שהוגשו ע"י "פלשתין" שאינה מדינה ועל כן אינה מדינה חברה באו"ם.