בעקבות חשיפת הצעת חוק חשמל כשר המקודמת ע"י שר התשתיות עוזי לנדאו, לפיה תוכפף השליטה במשק החשמל לרבנות ומשגיחי כשרות יוצבו בתחנות הכוח, יפגינו מחר פעילי "ישראל חופשית" מול ביתו של שר התשתיות עוזי לנדאו ברעננה

ההפגנה תתקיים מחר, יום שישי ה- 16.12.2011, בשעה 13:00, מול ביתו של שר התשתיות עוזי לנדאו ברעננה.

בעקבות חשיפת "חוק חשמל כשר" השיקה תנועת "ישראל חופשית" קמפיין חדש המוחה נגד החלטתו של לנדאו "להעביר את השאלטר לרבנות". תחת הכותרת "למי יש פנס?" מזהירה התנועה מכך ש"החוק יעלה את עלויות החשמל על חשבון הציבור ויאפשר לרבנות להחשיך את ישראל". במסגרת הקמפיין אף מפרסמת התנועה את כתובת האי מייל של לנדאו וקוראת לציבור לכתוב ללנדאו "ולומר לו את דעתכם".

מנכ"ל ישראל חופשית, מיקי גיצין, אומר לקראת ההפגנה: "עוזי לנדאו מבקש לתת בידי הרבנות את השאלטר של המדינה ולהחשיך את כולנו. הציבור בישראל לא ייתן לפארסה הזאת לעבור, צריך להזכיר ללנדאו שהוא וליברמן נבחרו בגלל אג'נדה אזרחית ולא בגלל אג'נדה חומייניסטית של ימי הביניים."

ח"כ אורית זוארץ (קדימה) אמרה בתגובה ליוזמת שר התשתיות להקים 'מחלקת כשרות חשמל' בחברת החשמל: "מרוץ ההקצנה אליו נכנסה ממשלת נתניהו פוגע במדינת ישראל באופן אנוש ואין מבוגר אחראי בשטח, התחרות מי ימציא חוק הזוי יותר חייבת להיפסק, אחרת נמצא את עצמנו מתמודדים מול נזקים בלתי הפיכים שאפילו הוגיהם לא התכוונו אליהם. לאן מובילה הממשלה הסהרורית הזאת?"