כל סיעות האופוזיציה, למעט האיחוד הלאומי, תקיימנה מחר בכנסת מסיבת עיתונאים שבה יצהירו על התנגדות חריפה להצעת חוק הגנת ההתנחלויות (חוק החרם). ח"כ חנין :"הימין הקיצוני דוחק את ישראל החוצה מהמעגל הדמוקרטי"

בעקבות פנייתו ליו"ר הכנסת וחוות הדעת של עו"ד איל ינון, היועץ המשפטי של הכנסת קרא הערב ח"כ דב חנין (חד"ש) לדחות את ההצבעה בקריאה שנייה ושלישית על חוק איסור החרמת ההתנחלויות (חוק החרם).

"חוות דעתו של היועץ המשפטי לכנסת מחייבת את החשיבה הנוספת לגבי חוק הגנת מוצרי ההתנחלויות. החוק מנפץ ברגל גסה את עקרונות היסוד של חירות הביטוי והמחאה בישראל. הזכות להחרים מוצרי התנחלויות שווה לזכות להחרים קוטג' יקר או בשר לא כשר. הימין הקיצוני דוחק את ישראל החוצה מהמעגל הדמוקרטי והצעת החוק הזו היא תרומה דרמטית נוספת לדה לגיטימציה של ישראל בקרב שוחרי החופש והדמוקרטיה בעולם". אומר חנין.

כל סיעות האופוזיציה, למעט האיחוד הלאומי, תקיימנה מחר בכנסת מסיבת עיתונאים שבה יצהירו על התנגדות חריפה להצעת חוק הגנת ההתנחלויות (חוק החרם). בימים האחרונים פועלת האופוזיציה בשיתוף פעולה לגיוס כל חברי הכנסת מטעמה להצבעה בקריאה שנייה ושלישית של הצעת החוק.

ח"כ דניאל בן סימון (העבודה): "זה חוק נוסף בשרשרת של חוקים שישאירו כתם אפל על אופייה ודמותה של החברה הישראלית".

ח"כ אחמד טיבי (רע"ם – תע"ל): "הימין מבקש למעשה לחייב את הציבור לקבל את ההתנחלויות ולאמץ את מדיניות הימין ולהפקיע אפילו את זכות המחאה נגד הכיבוש.אנחנו נמשיך לקרוא לציבור להחרים את מוצרי ההתנחלויות ולהתנגד לכיבוש

ח"כ זהבה גלאון (מרצ): "חוק החרם׳ נועד להגן על הכיבוש, ולהביא לטשטוש ההבחנה בין ישראל שבגבולות הקו הירוק לבין השטחים הכבושים. באמצעות החוק מבקשים לדכא מחאה אזרחית לגיטימית היוצאת נגד תעשיית הכיבוש".