הכנסת אישרה היום בקריאה טרומית את הצעת החוק של ח"כ דני דנון (ליכוד) המציעה לשנות את תנאי המאסר של אסירי החמאס, כל עוד החמאס מחזיקים בגלעד שליט ("חוק גלעד שליט") ברוב של 52 תומכים, 10 מתנגדים ו1 נמנע. בדברי ההסבר להצעת החוק נכתב:

"הצעת חוק זו באה לתקן את מצב האבסורד לפיו ארגוני טרור החוטפים אזרחים ישראלים כקלפי מיקוח, מונעים מהם ביקורים באופן גורף, ואילו חברים בארגוני טרור אלו היושבים במאסר בישראל, רשאים לקבל מבקרים. התיקון לחוק ימנע את אותם ביקורים, מלבד ביקור עורך דין כחוק וכן ביקור של ארגון הצלב האדום הבינלאומי פעם בשלושה חודשים"

ח"כ דני דנון אמר בנאומו במליאת הכנסת: "משפחתו של גלעד כבר לא ראתה אותו 1431 ימים. באותם 1431 ימים אסירי החמאס חוגגים ללא הפסקה בכלא. משפחתו של המחבל חסן סלאמה, מפקד הזרוע הצבאית של חמאס ביהודה ושומרון שיושב בכלא הישראלי לא ראתה אותו כבר כמה שעות מהביקור האחרון שלה אתמול. גלעד מקבל יחס של חיות מהחמאס, המחבל חסן סלאמה מקבל תנאי VIP מהשב"ס. לגלעד נהרסו 4 שנים מהחיים בעוד המחבלים מנצלים כל דקה בכלא הישראלי – הם עושים תואר ראשון, הוא מתכננים פיגועים נוספים ואני מניח שהם ממשיכים להקים את ביתם ולחנך את ילדיהם. צריכים להפסיק להתנהג כמו שוויץ ואנחנו צריכים להתנהג כמו במזרח התיכון. רק ככה אולי גלעד יחזור בקרוב. הצעת החוק הזו הבהירה לכולם את האבסורד כשבצד אחד יושבים רוצחים בתנאי לוקסוס ובעבר השני יושב חייל בתנאי בהמה".

דנון תקף את ח"כ טיבי על כך שאמר בראיון שערך השבוע בערוץ 1: "כמו שאתם לוחצים על האסירים בבתי כלא, אנחנו נלחץ על גלעד שליט". לאחר הראיון מיהר דובר החמאס לאמץ את דבריו של ח"כ אחמד טיבי. דנון הפנה אבצע מאשימה לח"כ טיבי ושאל אותו "מי זה אנחנו, האם אתה עובד עם דובר החמאס?"

ח"כ איברהים צרצור שהתנגד להצ"ח אמר: "הצעת החוק הזו היא הפרעה בוטה לחוק הבינלאומי, לארגוני זכויות אדם ופוגעת בעסקת גלעד שליט." ח"כ טאלב א-סנע אמר שהצעת החוק "מטופשת ולא ראויה."

ועדת הכנסת תקבע האם הצעת החוק תובא לועדת הפנים, ועדת הכנסת, ועדת חוץ וביטחון או ועדת חוקה.

היום בבוקר התקיים מפגש תמיכה בהצעת החוק בכנסת בהשתתפות ח"כ מרינה סולודקין ואריה אלדד, חזי שי אשר נפל בשבי בקרב סולטן יעקוב, אורנה שמעוני - ארגון "ארבע אמהות", נתן מרגלית - נפל בשבי המצרי, יואל מרשק - ראש אגף המשימות של התנועה הקיבוצית ופעילים נוספים מהמטה למען גלעד שליט.

חזי שי מארגון "ערים בלילה" שישב בשבי 3 שנים בשבי אמר: "ישבתי 3 שנים בשבי, במשך שנתיים הסתירו אותי מהמשפחה שלי, לא קיבלתי ספרים ולא יצאתי לאור השמש ולכן אין בררה, עלינו להתאים את המצב לפי החוקים שאמנת ג'נבה קבעה."

אורנה שמעוני מארגון ארבע אמהות אמרה: "אני מצטרפת לתמיכה בחוק, לא מגיע להם תנאים של 5 כוכבים, לא מגיע להם לצאת עם תאור BA או לראות טלוויזיה ולשמוע מוסיקה ושירה שתגרום להם הנאה. המחבלים לא צריכים לקבל תנאים של מלון 5 כוכבים אלא תנאים של אנשים שרצחו משפחות, נערים וילדים.

ח"כ מרינה סולודקין אמרה: "בעזרת לחץ ציבורי מקיר לקיר וביחד עם חברי כנסת מהאופוזיציה ומהקואליציה נעביר את החוק ביחד".

הפעילים שהגיעו לכנס התמיכה של ח"כ דני דנון ישבו בזמן ההצבעה במליאת הכנסת וצפו בהצבעה.