הצעת החוק לאיסור שימוש בסמלי נאצים עבר היום בקריאה טרומית. ההצעה קובעת עונשים של עד חצי שנה מאסר וקנס של עד 100,000 ש"ח לעושים שימוש בזוי בסמלים וכינויים נאציים. יוזם החוק ח"כ אורי אריאל: "חופש הביטוי הוא לא חופש ההפקרות. צריך לשים סוף לשימוש הבזוי בסמלי שואה". שר המשפטים, יעקב נאמן: "אין מילים בשפה העברית לגנות את התופעה הבזויה הזאת"

ברוב של 27 מול 4 מתנגדים עבר היום בקריאה טרומית, חוק איסור שימוש סמלי נאצים אותו יזם ח"כ אורי אריאל.

הצעת החוק באה להלחם בתופעה הבזויה בהם משתמשים גורמים בכל גווני הקשת הפוליטית בכינויים וסמלים נאציים תוך פגיעה קשה בניצולי שואה ובני משפחותיהם. על פי ההצעה עבירה על הכתוב בחוק יכולה לגרור עד חצי שנת מאסר וכן קנס של עד 100,000 ש"ח.

בדברם אותם נשא ח"כ אריאל במליאה אמר כי אנו עדים בשנים האחרונות לתופעות בזויות בהם עושים שימוש ציני בסמלי שואה ובכינויים נאציים באירועי מחאה שונים מכל גווני הקשת הפוליטית בארץ. החל מהמתפרעים בבילעין ונעלין, דרך תגי מחיר למיניהם וכלה בהפגנות הקיצוניים החרדים. "השימוש הנ"ל מעבר לכך שהוא בזוי ופוגע בזיכרון הקשה ביותר של עם ישראל, פוגע באופן אישי בעשרות אלפי משפחות בעם ישראל, בהם ניצולי שואה ובני משפחותיהם. לדברים הללו צריך לשים סוף, ואם נדרש לשם כך חוק כך יהיה".

ח"כ אריאל התייחס גם לטענות על הפגיעה בחופש הביטוי: "חופש הביטוי הוא דבר חשוב, אבל חופש הביטוי הוא לא חופש ההפקרות וגם לו צריכים להיות גבולות ברורים, ובחוק הזה לעניות דעתי תומכים 90% מתושבי מדינת ישראל"

שר המשפטים יעקב נאמן שהשיב מטעם הממשלה אמר כי השימוש בסמלי נאצים איום ונורא ואין מילים בשפה העברית לגנות את התופעה הבזויה הזאת"

לחוק של ח"כ אריאל הוצמדו חוקים דומים של חברי הכנסת זבולון אורלב, מרינה סולודקין יואל חסון.

ח"כ אורלב שקיבל את רשות הדיבור אמר: "הקלות הבלתי נסבלת שבה נעשה שימוש בסמלים נאצים ראוי לכל גינוי, ובדור בו נפרצו כל המוסמכות והגבולות אין מנוס אלא לקבוע גבולות בחקיקה.