חהכ אלי כהן

(הדופק הפוליטי)
טקס חילופי שרים במעמד שר הכלכלה והתעשייה הנכנס, ח"כ אלי כהן והשר היוצא משה כחלון

טקס חילופי שרים במעמד שר הכלכלה והתעשייה הנכנס, ח"כ אלי כהן והשר היוצא משה כחלון. שר הכלכלה והתעשייה הנכנס, אלי כהן: "מדינת ישראל צריכה שר כלכלה ותעשייה במשרה מלאה. משרד הכלכלה זה יהלום שצריך להוריד ממנו את האבק, יש לו אחריות עצומה ושליחות גדולה"

(הדופק הפוליטי)
ח"כ אלי כהן, יו"ר ועדת הרפורמות

היסטוריה - הרפורמה בבנקאות יוצאת לדרך! - הצעת החוק להגברת התחרות במערכת הבנקאית עולה הערב לקריאה שנייה ושלישית. הרפורמה בבנקאות היא אחת הרפורמות החשובות שיאושרו במסגרת הכנסת ה-20, אם לא החשובה שבהן.

(הדופק הפוליטי)
מרוצי סוסים. צילום: אילוסטרציה

יו"ר הוועדה ח"כ אלי כהן: סגירת מרוצי הסוסים לא תהיה על חשבון פגיעה בתקציבי הספורט. בדיון שנערך היום (ד') , התייחס ח"כ אלי כהן, יו"ר ועדת הרפורמות: "המחויבות שלנו לתמיכה בספורט לא צריכה להיות על חשבון החלשים, אלא למענם. ההחלטה לסגירת מכונות המזל ומרוצי הסוסים חשובה והכרחית, אולם יש להבטיח מקורות אחרים כך שתקציב הספורט במדינת ישראל לא יפגע."

(הדופק הפוליטי)
מרוצי סוסים בישראל - בעד ונגד. צילום: אילוסטרציה

יו"ר ועדת הרפורמות ח"כ אלי כהן: יש להעביר את הסמכויות לסגירת מרוצי הסוסים לידי שר האוצר. בדיון שנערך היום (ד') אמר יו"ר הוועדה, ח"כ אלי כהן, "יש להסמיך את שר האוצר לסגור את הימורי על מרוצי הסוסים. יש לי אמון מלא בשר האוצר ומנכ"ל משרדו שינהלו מו"מ ויגיעו להסכמה על גובה הפיצוי לזכיינים". ח"כ כהן הוסיף כי ביקש מנציגי האוצר לדון עם נציגי משרד הספורט וכן עם נציגי הזכיינים.

(נדל"ן)
תמונה: אילוסטרציה

בשורה לבעלי הבתים צמודי הקרקע - מליאת הכנסת אישרה בקריאה ראשונה את ההצעה לפיצול בתים צמודי קרקע. פוטנציאל ל- 250 אלף דירות להשכרה. פיצול דירות צמודות קרקע יאושר למטרות מגורים בלבד. ניתן יהיה לפצל דירה צמודת קרקע לטובת השכרה לבני משפחה, אולם לא יינתן פטור מהיטל השבחה ככל שיידרש. במסגרת פיצול דירה צמודת קרקע ניתן יהיה להוסיף יחידת דיור נוספת אחת בלבד.