כלים

אחת הנאשמות, שיוצגה במשפט על ידי עו"ד עפר אטיאס ממשרד אטיאס פרוכטר ושות', הואשמה כי ב-16.03.04 בעת שהייתה במשמרת כאחות מעשית במעון "כרמל" בבנימינה, אחת מחוסות המעון (29) התנהגה באי שקט וטופלה על ידה בטיפול חירום. עם יציאת הקבוצה לפעילות במעון "סביון" הטיחה החוסה עצמה לקרקע פעולה שחזרה על עצמה פעמיים נוספות.

למרות טיפול חירום שקיבלה הוסיפה החוסה להטיח  את ראשה בקיר וכתוצאה מרצף האירועים נגרמו לה חבלות ראש קשות והיא פונתה  לבית החולים מחוסרת הכרה אושפזה ונפטרה לפני כשבוע, שמונה שנים לאחר האירוע, כתוצאה מדימום תוך גולגלתי ומדלקת ריאות  קשה שהתפתחה במהלך אשפוזה.

במהלך המשפט כפרו השתיים במיוחס להן וטענו כי פעלו כנדרש מהן. השופט פלאח ציין בהכרעת הדין כי עדותה של האחות המעשית הייתה בעלת משקל בפסיקתו: "התרשמתי מדבריה העקביים ומעדותה הרציפה, וניכר היא שהיא דוברת אמת ומתארת את האירועים כפי שהתרחשו בפועל. בנוגע לסתירות שבין דברי עדה זו בפניי לדבריה במשטרה ולדברי האחרים, הרי שאין מדובר בסתירות מהותיות ואני מקבל כאמור, את דבריה בפניי דברי אמת".

עו"ד עפר אטיאס: "מרשתי הציגה בעדותה את השתלשלות האירועים ואת אופן הטיפול בו נקטו היא והאחות הנוספת ופרטה תמונה מורכבת ושונה מזו שהוצגה בכתב האישום.  בית המשפט התרשם כי אכן אין הדברים כפשוטם ופסק כי השתיים יזוכו מההאשמות ובכך הביא לסיומה פרשה קשה זו".

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS