חברת הכנסת לשעבר זהבה גלאון ועו"ד איתמר מן שלחו בשם עמותת אנו פליטים מכתב דחוף היום (רביעי, 29.12) לשר הפנים המצרי, בדרישה לפעולה מיידית להצלת מבקשי המקלט הכלואים בידי מבריחים בסיני. קבוצה של כ- 250 פליטים ומבקשי מקלט, שהיו ככל הנראה בדרכם לישראל, כלואים בידי מבריחים בדווים במדבר סיני למשך שבועות ואף חודשים. המבריחים דורשים תמורת שחרורם כופר של 8000$, שכמובן אין בידם להשיג. ככל הנראה הכלואים סובלים מעינויים קשים כולל אונס, אלימות פיזית קשה ותנאי כליאה בלתי אנושיים

כלים

במכתב דורשים גלאון ומן מממשלת מצרים לנקוט בפעולה מיידית על מנת לסייע לשחרר את מבקשי המקלט, ובכך מצטרפת עמותת אנו פליטים ל- 13 ארגוני זכויות אדם מצריים שיצאו בקריאה דומה אתמול. הם מתייחסים להחלטת הפרלמנט האירופי מה- 16 לדצמבר 2010, הקוראת למצריים לנקוט בצעדים נחושים על מנת לאתר את מבקשי המקלט, ולהגביר את האכיפה כנגד המבריחים הסוחרים בהם.

גלאון ומן כותבים: "כישלונה של ממשלת מצריים לאכוף זכויות אדם בסיסיות של מהגרים הוא ראוי לגינוי. חוסר הפעולה יוצר מראית עין מטרידה, כאילו הפשעים הללו נתפסים בידי ממשלות מצרים וישראל כמתאימים לאינטרסים הלאומיים שלהן. המצב הנוכחי הוא המשך ישיר של המדיניות, שכתוצאה ממנה מהגרים נורים למוות שוב ושוב על גבול ישראל-מצרים".

עמותת אנו פליטים מעניקה לפליטים, חסרי מדינה ומבקשי מקלט ייצוג משפטי פרו-בונו ופועלת לשחרורם מבית הכלא באמצעים משפטיים. עורכי הדין של העמותה מסייעים להם להתמודד עם סבך ביורוקרטי שמטיל עליהם מעצר בלי תאריך שחרור המתחדש בהליך אוטומטי. “אנו פליטים" נוסדה בשנת 2010 במטרה להעניק ייצוג משפטי פרו בונו לפליטים, חסרי מדינה ומבקשי מקלט בישראל, אשר כיום רובם המכריע אינם מיוצגים ואין להם כל גישה לבתי המשפט. את העמותה ייסדו פרופ' קנת מן, הסופר דוד גרוסמן, פרופ' עדי אופיר, ד"ר אריאלה אזולאי, ד"ר שי לביא, זהבה גלאון, עמיר לב, דנה לב ודן אואן.

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

עדכונים אחרונים

אוג 21, 2019

איך להיות כוכבת ברשת? המדריך המלא

מאמרים - חברתי
יול 21, 2019

פעילותו החברתית של מתן דהן

מתגייסים למען הקהילה
יול 16, 2019

להיות מוכנים מראש - צוואות וירושות

מאמרים - חברתי
יול 15, 2019

דרכו של ברוך עטאלי

זכויות האדם