השר להגנת הסביבה

(מתגייסים למען הסביבה)
צילום: גרינפיס

גרינפיס לשר האנרגיה: אל תמרח את סגירת התחנה הפחמית בחדרה פעילי גרינפיס ציירו הבוקר בפחם את השר שטייניץ בכניסה למשרד האנרגיה בירושלים.  גרינפיס: שטייניץ מסנדל את הסגירה בתנאים שיעכבו את המהלך שנים - למרות שניתן להקדים את ההשבתה ולהציל חיי אדם.

(תשתיות)
איכות סביבה במועצה טורעאן. צילום: דוברות טורעאן

בתום תהליך שנמשך למעלה מ-4 חודשים, נבחרו עשר הרשויות הירוקות שיוצגו בתערוכת קלינטק לשנת 2016. השנה לראשונה זכה ישוב ערבי בתחרות- טורעאן, שפותח אותנו למהפכה המתרחשת בשנים האחרונות גם בישובים הערביים בישראל. כבכל שנה, גם השנה יוצגו בתערוכת קלינטק 10 הרשויות הירוקות של ישראל במעמד השר להגנת הסביבה , זאב אלקין. לראשונה מאז הקמת התחרות, זכה ישוב ערבי- הישוב טורעאן שבגליל התחתון אשר הצטיין בתחומי איכות הסביבה והמחזור.

(תשתיות)
צילום: מערכות מישוב אדים, stage 1 ו-2 (צילומים: המשרד להגנת הסביבה)

‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏100% מתחנות הדלק במפרץ חיפה התקינו מערכות מישוב אדים להפחתת זיהום האוויר; נפתחו הליכי אכיפה נגד התחנות שהתעכבו בהתקנה. בעקבות דרישה של המשרד להגנת הסביבה, הותקנו מערכות למישוב אדים בכל 97 תחנות התדלוק שהוגדרו במסגרת התוכנית הלאומית לצמצום זיהום אוויר וסיכונים סביבתיים במפרץ חיפה והסביבה

(אזרחי)
חה"כ עמיר פרץ

עמיר פרץ מגיב לצו הסגירה שהוציא בית המשפט למיכל האמוניה בחיפה בהמשך לצו הסגירה המיידי שהוציא בית המשפט, אמר שר הביטחון לשעבר והשר להגנת הסביבה לשעבר עמיר פרץ: "זה עצוב שרק צו בית משפט גורם לממשלת נתניהו למלא אחר חובותיה לאזרחים, לדאוג לשלומם ולהגן על הציבור מאסון.

(מתגייסים למען הסביבה)
בפני משרד האנרגיה הזדמנות פז לבסס את סגירת התחנה הפחמית על מקורות אנרגיה מתחדשים. ישראל צריכה להוביל את המהפכה של המאה הנוכחית, מהפכת האנרגיות המתחדשות

תוך שנתיים ניתן להשבית חצי מפעילות התחנה הישנה בחדרה קובעת חוות הדעת של ראש מנהל החשמל לשעבר שהוכנה עבור גרינפיס הארגון יגיש את חוות הדעת בדיון על התחנות הפחמיות בוועדת הפנים בכנסת שייערך מחר מצ"ב חוות הדעת ותמונות (קרדיט: גרינפיס) גרינפיס: התנאים של שטייניץ לסגירת התחנה אינם מחוברים למציאות ויהפכו את תושבי חדרה לבני ערובה חוות דעת מטעם ראש מנהל החשמל לשעבר, ד"ר דן ויינשטוק, שהוכנה במיוחד עבור ארגון הסביבה גרינפיס ישראל קובעת כי "ניתן להקדים ולהשבית 2 מבין 4 היחידות של תחנת אורות רבין כבר החל משנת 2019". ארגון הסביבה גרינפיס יגיש את חוות הדעת בדיון על "הפחתת המפגעים הסביבתיים כתוצאה מפעילות תחנות כוח פחמיות"

(זיהום ליד הבית)
ארובה במפעל חיפה כימיקלים שחורגת מנוהל הדיגום. צילום כאמל קזאמל, המשרד להגנת הסביבה

המשרד להגנת הסביבה ביצע פעילות פיקוח על 27 ארובות בחמישה מפעלים בחיפה, בכל המפעלים נמצאו ליקויים וייפתחו נגדם הליכי אכיפה

(התחממות עולמית)

ביום שלישי הקרוב, 3 בנובמבר, יארח שגריר האיחוד האירופי בישראל מר לארס פאבורג-אנדרסן מפגש של השר להגנת הסביבה, אבי גבאי, עם שגרירי מדינות האיחוד בישראל בניהם שגרירי צרפת, גרמניה, יוון, פולין, ספרד ועוד.

(מתגייסים למען הסביבה)

בעקבות הדיון בבג"צ: נמחקה עתירת איגודן בנושא היטל הזרמת שפכים לים. בג"צ לאיגודן: מחקו את העתירה נגד השר להגנת הסביבה בנושא היטל הזרמה לים. איגודן ימשיך לשלם היטל על הזרמת בוצה לים . איגודן, איגוד ערים דן לביוב, משך את העתירה נגד השר להגנת הסביבה בנושא היטל הזרמה לים.

(התחממות עולמית)

הממשלה אישרה את יעדי המשרד להגנת הסביבה, משרד התשתיות הלאומיות, האנרגיה והמים ומשרד האוצר להפחתת פליטות גזי חממה וייעול צריכת האנרגיה במשק. ישום היעדים יוביל להפחתה של כ- 25% פליטות עד לשנת 2030 , צמצום הנזקים הבריאותיים מזיהום אוויר, חיסכון בדלקים וחשמל ותועלת כלכלית מצטברת למשק הישראלי בסך למעלה מ 100 מילארד ₪ . תקציב התוכנית עומד על חצי מיליארד ₪ ומענקים להשקעות בהתייעלות אנרגטית בסך 300 מיליון ₪ ל4 שנים. אבי גבאי, "השר להגנת הסביבה: "אנו מציגים יעדים דרמטים עבור ישראל.

נוצר ב-19.03.2010 06:03
(מתגייסים למען הסביבה)

השר להגנת הסביבה, גלעד ארדן, ובכירי משרדו, נפגשו עם ראש מועצת טבעון, דוד אריאלי, סגנו שמוליק שמחון וחברת הנהלת המועצה, ד"ר נאוה סבר. בפגישה הועלו מספר נושאים סביבתיים שהם בעלי השלכה על קרית טבעון. בנושא חיוב המפעלים המזהמים, בהתקנת טכנולוגיה מיטבית והחמרת התקנים, הודיע השר ארדן כי משרדו עומד להחמיר בקרוב את תקני זיהום האוויר ולהתאימם לתקנים האירופיים