בכנס פורום סגני ראשי ערים המתקיים בימים אלו באילת, התייחס שר התחבורה ישראל כץ לסוגיית העיצומים של עובדי רכבת ישראל. "הרכבת זה לא צעצוע, בזמן עיצומי העובדים המפכ"ל אמר לי שהיה קרוב לפתוח נגדם בחקירה בעוון חטיפה"

משמאל:שר התחבורה ישראל כץ, שר התחבורה ישראל כץ יחד עם אוריי בוסקילה יו"ר פורום הסגנים ומ"מ ראש העיר בת ים(צילום:לימור קארדי)

שר התחבורה ישראל כץ השתתף אמש (ב') בכנס פורום סגני ראשי ערים המתקיים באילת. במהלך דבריו התייחס כץ לסוגיית הרפורמה ברכבת ישראל ותוכניותיו בתחום התחבורה והתשתיות.

"אני לא יכול להניח למצב לא טוב להימשך. הרכבת נמצאת בתנופת פיתוח שהואצה בתקופתי והעובדים צריכים להיות מאושרים מהעובדה הזאת. לאחר שנתתי אולטימאטום לעובדים לחתום על הסכם כולל בתחום הבטיחות, אכן נחתם ההסכם בלי שנתנו שום דבר בתמורה לעובדים".

"אני וויתרתי על טקס בחצי מיליון שקל ורציתי לבוא ולעלות על הרכבת ולחנוך את קו הנסיעה החדש בראשון לציון ופתאום גיליתי שאין שם רכבת. בעקבות זאת ננקטו צעדים ואני בטוח שדברים כאלה לא יקרו בעתיד".

"הרכבת זה לא צעצוע ולא ייתכן שעובדים ייקחו אנשים ליעדים שלא רצו בהם וישבשו את שיגרת חייהם. מפכ"ל המשטרה אמר לי שהיה קרוב להורות על פתיחת חקירה בעוון חטיפה כנגד העובדים שהפכו את הנוסעים לבני ערובה בזמן השיבושים".

השר ישראל כץ דיבר מול מאתיים סגני ראשי ערים וענה לשאלותיהם בנושא מערכת החינוך. בנוסף, השר קיבל ממר אורי בוסקילה-יו"ר פורום סגני ראשי ערים וסגן ראש עיריית בת-ים אות הוקרה על פעילותו בקרב השלטון המקומי.