כ- 40,000 איש הגיעו היום לחברון לרגל שמחת החג המסורתית של חול המועד פסח המתקיימת מדי שנה בסמוך למערת המכפלה. השר כץ נאם בעצרת המרכזית שהתקיימה ברחבת מערת המכפלה ואמר לקהל כי : "היום הנוכחות שלכם היא גם תשובה ראויה לאותם אנשי רוח מהשמאל שמתכנסים היום ברחוב רוטשילד בתל אביב ומכריזים על מדינה פלסטינית"

השנה, כמות המבקרים היתה משמעותית יותר משנים קודמות וזאת בין השער אודות להסדרי התחבורה החדשים במסגרתם נחנך קו ישיר מירושלים למערת המכפלה, דבר שאפשר לרבבות להגיע ביתר קלות לעיר האבות.

את ההחלטה על פתיחת הקו קיבל לאחרונה שר התחבורה ח"כ ישראל כץ שאף הגיע היום לחנוך את הקו והשתתף בחגיגות המסורתיות בחברון. השר התקבל בברכה על ידי הרבבות החוגגים וזכה לשבחים ולעידוד בעקבות פתיחת הקו וסלילת "דרך הבנים", כביש רב-מסלולי המוביל מהכניסה של קריית ארבע ועד למערת המכפלה.

http://www.youtube.com/watch?v=vxpGfrInTHI

השר כץ נאם בעצרת המרכזית שהתקיימה ברחבת מערת המכפלה ואמר לקהל כי : "רק לאומה שזוכרת את עברה וקשורה בטבורה לשורשיה ולמורשת שלה יש עתיד. היום הנוכחות שלכם היא גם תשובה ראויה לאותם אנשי רוח מהשמאל שמתכנסים היום ברחוב רוטשילד בתל אביב ומכריזים על מדינה פלסטינית. אנחנו ששבו לארץ אבותינו אחרי 2000 שנות גלות אל חברון עיר האבות אל מערת המכפלה אל ההתחייבות היהודית שלא פסקה בה מעולם.... אנחנו פה והם שם ואנחנו פה ננצח ".

ראש המועצה קריית-ארבע חברון מלאכי לוינגר בירך את השר כץ על פתיחת הקו הישיר מירושלים לחברון וציין כי למעלה מ-80 אוטובוסים הובילו במשך היום את אלפי המבקרים במסלול זה.

במסגרת אירועי חול המועד פסח בחרון התקיימו הופעות של זמרים רבים: אודי דודי, יהודה סעדו, חיים ישראל, מנדי ג'רופי, הצגות לילדים ומגוון הפעלות וסיורים לכלל המשפחה בסמטאות הקסבה העתיקה שהיו פתוחות לקהל היהודי. שם, התאפשר לאלפי אנשים לבקר באתרים היהודיים במקום.