השר לאיכות הסביבה גלעד ארדן ביקר היום בישוב קריית ארבע וסייר במוסדות החינוך ונפגש עם ראש מועצת קריית ארבע חברון מלאכי לוינגר וקיבל סקירה מקיפה על התוכנית להגנה על איכות הסביבה בישוב מידיי יהודית שור המרכזת תחום זה במועצה. השר ארדן התייחס לנושאים המדיניים ואמר כי "הזכות של העם היהודי בחבלי המולדת שאנו נמצאים הרבה יותר גדולות מרמת אביב ג' , העם היהודי צריך להמשיך לשבת לא רק בגושים אלא בכל מרחבי יו"ש במיוחד בקרית ארבע חברון, מקום האבות והאמהות. זה הזכויות ההיסטוריות והתנכיות"

במסגרת הסיור ביקר השר באולפנה בקריית ארבע בה ניתן דגש מיוחד על הנושא הסביבתי ואיחל למוסד כי יקבל בקרוב הכרה כמוסד חינוכי ירוק. בפני השר הוצג פסק הלכה של הרב דוב ליאור בעניין מחזור עלוני שבת המחולקים לבתי הכנסת. השר ביקש להראות לו פסק הלכה כי ניתן למחזר עלוני שבת וספרים למעט ספרי תורה, תפילין ומזוזות. בנוסף ציין כי בכוונתו לבדוק את העניין לעומק ויפעל בהתאם.

ארדן הפועל רבות בתחום איכות הסביבה ציין כי שמירת הסביבה הוא מאבק לאומי. "האדם המערבי בזבזן ופוגע בטבע , לו האדם היה צנוע היה מפחית את הצריכה ושומר על הטבע. ללא התחשבות בטבע ההשפעה תהיה הרסנית" והוסיף כי בכינוס בו השתתף בשבוע שעבר באו"ם "סיפרו שההתנחלויות פוגעות בטבע ובנוסף מונעת מהפלסטינים לשמור עליו, "דברים אלו הם שקר וכזב ופעילות קריית ארבע בשמירה על איכות הסביבה היא הוכחה טובה לכך".

בתום הסיור בירך השר את ראש המועצה מר מלאכי לוינגר, העובדים והעוסקים במלאכה וציין שהמהפך המתבצע בקרית ארבע הופך ומשפיע על המדינה לטובה.