שרגא ברוש ואלי כהן

השר אלי כהן לתעשיינים הבכירים במשק: "אם מנהיג המעצמה הכלכלית הגדולה בעולם, דונאלד טראמפ, מבין את החשיבות העצומה של התעשייה המקומית לצמיחת הכלכלה, גם אנחנו צריכים" כהן הבטיח בעת כהונתו, יפעל לקידום מספר המפעלים בישראל, הרחבת מפעלים קיימים והבאת תעשיות רב לאומיות מחו"ל לארץ

קרא עוד...

תמונה: אילוסטרציה

היצוא התעשייתי נסוג בשנת 2016 בכ- 1.4% - נשיא התאחדות התעשיינים: "יש לכנס במהירות את הצוות לחיזוק התעשייה והיצוא שעליו החליטה ממשלת ישראל ולהתחיל לפעול" בעוד הסחר העולמי עלה ב-4.4% במצטבר בשנתיים האחרונות, נסוג היצוא התעשייתי הישראלי בשיעור מצטבר של כ-6%.

קרא עוד...

רו"ח מיקי בלומנטל, שותף מנהל בפאהן קנה. צילום: יח"צ

פאהן קנה, פירמת רואי החשבון היוקרתית נרשמה תחת ה-FRC ותוכל לבקר חברות ישראליות הנסחרות בבורסת לונדון, 29 חברות ישראליות, המייצגות שווי שוק של 10.2 מיליארד דולר, רשומות בבורסות לונדון (LSE - Main Market ו-AIM). ב-9 החודשים הראשונים של 2016 בלבד, נסחרו בבורסת לונדון מניות ישראליות בהיקף של כ-2 מיליארד דולר.

קרא עוד...

שרגא ברוש, נשיא התאחדות התעשיינים. צילום: התאחדות התעשיינים

על רקע היחלשות היורו והדולר שפוגעים בכושר התחרות של התעשייה הישראלית, נשיא התאחדות התעשיינים קורא לממשלת ישראל לפעול לחיזוק התעשייה והיצוא הישראלי: "יש לגבש סל כלים פיסקאליים במטרה לאפשר למגזר העסקי להתחרות מול העולם, בתנאים של שקל חזק"

קרא עוד...

תמונה: אילוסטרציה

משלחת קרן המטבע הבינלאומית החלה היום את דיוניה בישראל - המשלחת תגיש דו"ח ראשוני לשר האוצר ולנגידה ב-8 בפברואר. המשלחת השנתית של קרן המטבע הבינלאומית (IMF) פתחה היום את דיוניה בארץ. אל ראש המשלחת הנוכחית Craig Beaumont, יתלוו הכלכלנים Mineshima, Peichu Xie ו-Nan Geng Aiko

קרא עוד...

 יצוא ענף הכרייה והחציבה צנח ב- 34% - צילום: אילוסטרציה

התאחדות התעשיינים: נוצר קיפאון ביצוא התעשייתי. מנכ"ל התאחדות התעשיינים: "הממשלה לא דנה בירידות ביצוא ונראה כי החליטה לוותר במודע על העלאת רמת החיים בישראל" קיפאון ביצוא התעשייתי: בחודשים אוקטובר-נובמבר 2016 נרשמה יציבות ביצוא, לאחר צמיחה ריאלית של כ- 0.9% ברבעון השלישי של 2016 לעומת הרבעון השני של 2016. מתחילת השנה נסוג היצוא התעשייתי בשיעור מצטבר ריאלי של כ- 5%. הרמה החודשית הממוצעת של היצוא בתקופה הנסקרת עמדה על כ- 3.5 מיליארד $, הנמוך בכ- 28 מיליון דולר מממוצע הרבע השלישי של 2016.

קרא עוד...

"פינת היצרן הישראלי הקטן והבינוני" הפנינג "כחול לבן"

התאחדות התעשיינים ושופרסל משיקים: "פינת היצרן הישראלי הקטן והבינוני" הפנינג "כחול לבן" ברשת שופרסל: התאחדות התעשיינים ורשת שופרסל, השיקו באירוע חגיגי, את "פינת היצרן הישראלי הקטן והבינוני", במעמד מנכ"ל רשת שופרסל, איציק אברכהן ויו"ר התעשייה הקטנה והבינונית בהתאחדות התעשיינים, התעשיין ליאור לוי. פינה זו תכלול עמדת מכירה נפרדת ומעוצבת בסניפים נבחרים של רשת שופרסל, בה יימכרו מאות מוצרים שונים של יצרנים ישראליים קטנים ובינוניים.

קרא עוד...