גרפצ'לה (צילום: יח"צ)

ה"קוליק" – גזים וכאבי בטן של תינוקות אחרי הלידה היא תופעה שכיחה מאוד. היא מתאפיינת בבכי של התינוק, בעיקר בשעות אחה"צ והערב, אשר מותירה לרוב את ההורים חסרי אונים מול סבלו של תינוקם.

קרא עוד...

ההורות היא מסע הוליסטי, המביא איתו אחריות, סיפוק, והמון, המון אהבה. ההורים לעתיד, הנושאים עובר טרם לידה, עוסקים לעיתים קרובות בתחזיות לעתיד והכנות לקראת התינוק הצפוי להגיע. לא אחת, אנחנו רואים מקרים של הורים לעתיד, שהרצון שלהם להוליד דווקא עובר ממין אחד הוא עז. זה יכול לקרות תחת נסיבות רבות ושונות, אבל בדרך כלל מדובר בהורים לילדים מאותו המין או בהורים שיודעים שלא יוכלו ללדת ילדים רבים והרצון שלהם לגדל דווקא בן או דווקא בת הוא רצון עוצמתי.

קרא עוד...

צילום: יוהאן באוומן

תערוכת צילומים של הורות שווה המציגה אבות בחופשת לידה - שורת אירועי תרבות שיעלו לדיון ציבורי את נושא השוויון בהורות, התערוכה תוצג במסגרת כנס "עיר שווה" בנושא "הורות שווה" בסוף מרץ, במסגרת יריד צבע טרי, תפתח עיריית תל אביב-יפו בשיתוף שגרירות שבדיה את תערוכת הצילומים של הצלם השבדי יוהאן באוומן בישראל.

קרא עוד...

אפס הפרדה בבית החולים בילינסון. צילום: בנימין אדם

יחד כל הדרך - "אפס הפרדה" בבילינסון בין האם לתינוק מרגע הלידה גם לאחר ניתוח קיסרי. מחקרים מראים כי שהות רציפה של ההורים עם התינוק מקדמת את הביטחון ההורי הראשוני ומסייעת ברכישת מיומנויות וידע בטיפול בתינוק ותורמת משמעותית לקשר בין ההורים לתינוק. בשנים האחרונות קיימת מגמה של נשים רבות המבקשות לשהות לצד תינוקן לאחר הלידה, חלקן מבקשות שלא יופרדו לאחר הלידה מהתינוק ואף שהטיפולים והבדיקות יעשו בנוכחותן.

קרא עוד...

צילום: אילוסטרציה

לפי פילוח מקרי המוות שנבדקו ואוששו כמוות ללא סיבה עלה כי בישראל נמצאו 0.25 אחוז תמותה לאלף לידות בשנים 2000 עד 2014 מול 0.3 אחוז בארצות בעלות השיעור הנמוך ביותר בעולם. מנגד עלה בדיון כי במרבית המקרים לא בוצעו בדיקות מקיפות אלה, שיש בהן להציל חיים.

קרא עוד...

תמונה: אילוסטרציה

בילינסון: פרופ' לינה באסל שלמון וצוות חוקרים בראשותה זיהו גן חדש האחראי על פגיעה בפוריות. פרופ' באסל שלמון: זיהוי המוטציה יכול לחסוך שנים רבות של טיפולי פוריות חסרי תוחלת פרופ' לינה באסל שלמון, מנהלת המכון הגנטי בבילינסון, וצוות חוקרים בבית החולים גילו גן חדש הקשור בכשל שחלתי ראשוני – היעדר התבגרות מינית ומחזור חודשי בנשים צעירות.

קרא עוד...

צילום: איתמר השש-דניאל, דוברות רמב"ם

אחד מכל 200 גברים סובל מהיעדר זרע מוחלט ולמעשה נחשב באופן טכני לעקר. עבור הגברים הללו שרוצים להביא ילד ביולוגי לעולם, ניתוח מיקרו כירורגי לחיפוש זרע הוא האפשרות האחרונה. לאחרונה בוצע ברמב"ם מרתון ניתוחי פוריות ב-11 גברים הסובלים מהבעיה המורכבת. כ-50% מהם זכו בתקווה להפוך להורים

קרא עוד...

ד''ר יוסי קיטרו במהלך טיפול. צילום-  זיו קיטרו

לדברי ד"ר יוסי קיטרו N.D. Dipl.CM, ד"ר לנטורופתיה ומטפל ברפואה סינית ומוסיף כי, "שילוב הרפואה הסינית מעלה את איכות החיים, מאזן את הפעילות של מערכת העצבים האוטונומית ובכך מאפשר איזון במערכת ההורמונלית ומסייע להצלחה רבה בטיפולי הפוריות על מנת שיסתיימו בהריון בריא ולידה של יילוד בריא"

קרא עוד...

ד''ר יוסי קיטרו במהלך טיפול. צילום-  זיו קיטרו

תושבת הצפון כבת 40 הרתה לראשונה לאחר של ניסיונות הפרייה רבים בזכות סדרת טיפולי רפואה סינית בפוריות ע"י יוסי קיטרו, N.D. Dipl.CM, מטפל ברפואה סינית וד"ר לנטורופתיה המנהל בחיפה מרפאה אינטגרטיבית, לשיפור הבריאות ואיכות החיים

קרא עוד...

צילום: אילוסטרציה

ירידה של 35% באיכות הזרע של כלבים מחקר בקרב בני אדם הצביע על כך שרק לרבע מהגברים הצעירים זרע באיכות טובה. ירידה של 35% נרשמה באיכות הזרע של כלבים בשלושת העשורים האחרונים, כך עולה ממחקר שהשווה דגימות זרע לאורך השנים ואשר נערך באוניברסיטת נוטינגהם בבריטניה.

קרא עוד...