בראיון לעיתון 'מקור ראשון' הרב מנחם פרומן רבה של תקוע על מבצעי התג מחיר: "צריך לגרש אותם מהארץ. הם מכשירים את ההתנתקות הבאה. הרי את מי מותר לעקור? גנגסטרים מותר לעקור"

הרב מנחם פרומן, רב היישוב תקוע יוצא בביקורת חריפה ביותר נגד מבצעי התג מחיר ושורפי המסגדים. הרב מתקוע אמר שצריך לגרש את מבצעי התג מחיר מ'הארץ' וכי הם משרתים את האינטרס הפלסטיני ושל השמאל הקיצוני- "להציג את המתנחלים כגנגסטרים".

בשיחה עם "מקור ראשון" אמר הרב פרומן "הפעולות הללו מאוד מעציבות אותי, את האנשים האלה צריך לגרש", אומר הרב פרומן, "אני חוזר על ביטוי ששמעתי מדני דיין: 'זו איוולת ועוול. העוול הוא נורא אבל מאוד מטריד אותי זו האיוולת הנוראה שיש בפעולות הללו".

הרב פרומן טען כי פעולות התג מחיר מכשירות את ההתנתקות מיהודה ושומרון ושומטות הקרקע מתחת לציבור המתנחלים. "יש לפלסטינאים אינטרס ישיר להציג את המתנחלים כפראי אדם, כפורעי חוק, כאנשים שאי אפשר לחיות איתם בשלום ועל ידי זה הם משכנעים את דעת הקהל הישראלית והבינלאומית שהמתנחלים שורפים מסגדים והורסים שדות וגודעים עצים וממילא אין פתרון אחר אלא לעקור את המתנחלים ולהוציא אותם מהשטח. האינטרס של המתנחלים הוא הפוך ואני כבר מתעלם מהנקודה של העוול. האינטרס הוא הפוך אנחנו רוצים להראות שאנחנו לא גנגסטרים כפי שהשמאל הקיצוני מציג אותנו".

"התג מחיר" אמר הרב פרומן מזיק למתנחלים ולישראל בדעת הקהל הבינלאומית. כדוגמא לדבריו סיפר הרב מתקוע על דברים שאמר לו שגריר ישראל בארה"ב מייקל אורן שביקר אותו ביישובו בתקוע. "בשיחה שלי עם השגריר אורן הוא אמר שדעת הקהל בארה"ב מתקשה להזדהות עם ציבור המתנחלים אחרי מעשי אלימות כאלה. הוא אמר משהו לא יאומן הוא שאל אותי האם אני חושב שכאשר נרצחה התינוקת שלהבת פס בחברון אז ב'ניו יורק טיימס' ובסטייט דיפארטמנט ראו את זה כרצח של תינוקת? והוא השיב שבעקבות מעשי אלימות כאלה רואים את כל המתנחלים, כולל התינוקת, כקהילה של אנשים אלימים, גנגסטרים כאלה ובהתאם לזה גם לא מזדעזעים מרצח הילדה הקטנה הזאת. אני חושב שאם הלך מחשבה כזה הוא דומיננטי גם בדעת הקהל הישראלית וגם בדעת הקהל העולמית זה חס וחלילה נותן לגיטימציה לעקירה שלנו".