תנועת "ישראל חופשית", הכריזה הערב על קמפיין חדש נגד הדרת נשים, בעקבות חשיפת המתרחש בבית שמש, בה נשים נופלות קורבן לאלימות קשה מצד חרדים המנסים לכפות הדרת נשים במרחב הציבורי בעיר. במסגרת הקמפיין תיערך, בשיתוף תנועת "התעוררות ירושלים", עצרת נגד הדרת נשים בבית שמש. למעלה מאלף איש כבר אישרו השתתפות באירוע. מנכ"ל ישראל חופשית: "אם המשטרה לא תטפל בהדרת נשים – נטפל בה בעצמנו"

בתגובה לחשיפת המתרחש בבית שמש, בה ילדות נופלות קורבן לאלימות כאשר הן הולכות בלבוש שנחשב ללא מספיק צנוע ע"י חרדים קיצוניים מקומיים, ובחוצות העיר מתנוסס לראווה בחוצות העיר שלט הדורש מנשים לעבור לצד השני של הכביש כדי לא לעבור ליד בית כנסת, הודיעה הערב תנועת ישראל חופשית כי תפתח בקמפיין נגד הדרת נשים, בחסות הקרן החדשה לישראל.

מנכ"ל ישראל חופשית, מיקי גיצין, דורש הערב מראש הממשלה ומפכ"ל המשטרה לפעול מיידית להבטחת זכותן של נשים וילדות לנוע בביטחון בבית שמש, ולהסרת השלט המצווה על נשים לעבור לצד השני של הכביש, שהוצב ליד בית כנסת.

התנועה החלה הערב להיערך, יחד עם תנועת "התעוררות ירושלים", לעצרת מחאה ענקית שתיערך ביום שלישי בשעה 18:00 ברחבת בית הספר "אורות בנות", בו לומדות תלמידות המוצאות את עצמן מוכות וסופגות יריקות בדרכן הביתה, בגלל אופן לבושן. למעלה מאלף איש כבר אישרו את הגעתם לאירוע המחאה.

מנכ"ל ישראל חופשית, מיקי גיצין, אומר הערב: "הקרב על בית שמש הוא קרב נגד הקמתה של מדינה אחרת, חשוכה ופנאטית, בלב ישראל. הדרת נשים היא קו אדום עבורנו, ולא נאפשר לחצות אותו. אם המשטרה לא תטפל בכך שילדה בת 8 תוכל ללכת ברחוב בכל לבוש, ובהסרת שלטים פיראטיים המפלים נשים, נעשה זאת בעצמנו ביום שלישי. בבית שמש ייקבע עתידה של מדינת ישראל – מדינה נאורה או איראן יהודית."

יו"ר תנועת 'התעוררות בירושלים' עופר ברקוביץ' אומר כי:"המתרחש בבית שמש הוא מבחינת הציבור השפוי במדינת ישראל קו אדום. אנחנו לא יכולים להתעלם ממה שקורה בבית שמש, הגיע הזמן שרשויות החוק יתעמתו ביד חזקה עם הקיצוניים ופורעי החוק ואנו קוראים לציבור החופשי בישראל לעמוד על רגליו ולהצטרף אלינו לבית שמש ולהבהיר שלא ניתן לכוחות קיצוניים להכתיב את החיים במדינת ישראל. כמו כן, אנחנו קוראים גם להנהגה החרדית המתונה לגנות מכל וכל את ההתנהגות המכוערת של אותם קיצוניים."