השדולה להעסקה ישירה בכנסת תקיים מחר (ד') כנס חירום בנושא הפרטת שירותי בריאות התלמיד. ח"כ חנין: העסקת האחיות כעובדות קבלן פוגעת בזכויותיהן ומפקירה את בריאות התלמידים". למרות כשלון ההפרטה והפגיעה האנושה בשירותי בריאות התלמיד, משרד הבריאות ממשיך לספקו על ידי עובדי קבלן

מחר בשעה 14:00 באולם נגב, תקיים השדולה להעסקה ישירה של הכנסת כינוס חירום בנושא הפרטת שירותי בריאות התלמיד. בכינוס ישתתפו 100 אחיות בריאות התלמיד, יו"ר הסתדרות האחיות אילנה כהן, השופטת בדימוס סביונה רוטלוי (יו"ר ועדת רוטלוי לזכויות הילד), וכן בכירי מערכות הבריאות, החינוך והשלטון המקומי.

ח"כ דב חנין (חד"ש), יו"ר עמית בשדולה להעסקה ישירה ומארגן הכנס אמר: "בכנסת ומחוצה לה מתרחבת ההסכמה, שלפחות את אחיות בתי הספר חייבים להעביר להעסקה ישירה. כל המחקרים מראים שהפיכת האחיות לעובדות קבלן, גררה הפקרה של בריאות התלמידים, פגיעה קשה בזכויות העובדות וכרסום קיצוני במערכת הרפואה המונעת בישראל.

כשספק אחרי ספק נכשלים במתן שירות ראוי לתלמידים – ברור שההפרטה הזו היא כישלון חרוץ. הגיע הזמן להחזיר את השירות ואת האחיות לאחריותה הישירה של המדינה: זה נכון ומשתלם הרבה יותר".

הכינוס מתקיים בנסיבות שבהן השירות ממשיך להיות מופרט על אף שהפרטתו לא הובילה לחיסכון בעלותו למדינה, אלא גרמה לבזבוז משאבים. חמורה מכך העובדה שמאז ההפרטה, האחיות אינן נמצאות דרך קבע בבתי הספר, ולא מסוגלות לתת מענה לצרכיהם של התלמידים, המורים וההורים.

התלמידים, שזכאים על פי חוק לשירותי רפואה מונעת, לחיסונים,לבדיקות, למעקב ולשיעורי חינוך לבריאות, נפגעו ועדיין נפגעים מן ההחלטה לספק להם שירותי בריאות באמצעות עובדי קבלן.

כל הגורמים הנוגעים בדבר, לרבות משרד הבריאות, ההסתדרות הרפואית, ורופאי הילדים, מסכימים כי המהלך הנכון יהיה להשיב את השירות לידי המדינה. עמדה זו באה לידי ביטוי גם באמירות של בג"ץ. באחרונה הודיעה הסתדרות האחיות שלא תסכים לעבוד יותר תחת קבלנים, וכי בלית ברירה האחיות לא יתייצבו לעבודה.