כ-40 פעילים חברתיים הפגינו היום בעד מדינת יהודית ודמוקרטית ונגד קריאת התיגר של חלק מן הרבנים על שלטון החוק בישראל. ההפגנה שאורגנה מהיום בשעות הצהריים הצליחה לאחד דתיים וחילוניים, מהימין והשמאל הפוליטי, שהרגישו כי אירועי השבועות האחרונים ו"הפגנת הרבנים" מערערים את יסודות שלטון החוק בישראל

מיקי גיצין, מנכ"ל תנועת ישראל חופשית: "הגענו לצעוק בקול רם נגד ביזוי מערכת החוק בישראל, לא יתכן מצב בו קבוצות שלמות באוכלוסיה מתנערות מהמוסכמות הדמוקרטיות עליהן מושתת המדינה."

"הניסיון להציג את המאבק בין ניצי השמאל והימין חוטא למציאות כי הרי מדובר בין אלו שרוצים לראות בישראל דמוקרטיה יהודית לבין אלו שהיו מעדיפים לראות אותה בתור תיאוקרטיה הלכתית. אנחנו נעמוד ונפגין בכל מקום ובכל זמן שבו יבקשו נציגי האייטולות להפוך את ישראל לאיראן". הוסיף גיצין.

רגב בן דוד, ממארגני ההפגנה: "זו היתה התארגנות ספונטנית של אזרחים שאכפת להם. ההודעה עברה בין מעגלים חברתיים שונים באמצעות רשת הפייסבוק, והביאה פעילים מקשת רחבה של ארגונים, השקפות עולם ועמדות פוליטיות. אלו אנשים שמרגישים שאסור לציבור המתון בארץ להמשיך להיות דומם בזמן שהאדמה גועשת."