"מחאת שתיקה נגד מדיניות בת היענה - עוצרים את מעגל הדמים" - היום - מוצ"ש, 3.10.15, בשעה 19:30, כיכר הבימה ת"א, תנועת לוחמים לשלום תקיים היום בשעה 19:30 בכיכר הבימה עצרת מחאה של שתיקה נגד מדיניות חוסר המעש המסוכנת והמופקרת של ממשלת ישראל המדרדרת אותנו שוב למעגל הדמים"

לדברי אנשי התנועה, "ישראלים ופלסטינים נהרגים - ורה"מ שותק ומפקיר את הזירה המדינית. חייבים לעצור את מעגל האלימות, על שני הצדדים לחזור לשולחן המשא ומתן".

העצרת מתקיימת לאחר פיגוע הירי הקטלני בו נרצחו נעמה ואיתם הנקין, שהם אך האחרונים שהתווספו למעגל הדמים ההולך ומתרחב בחודשים האחרונים, כתוצאה ממדיניות בת היענה והקפאון המדיני המוליכים את שני צידי הסכסוך לייאוש ולטרור." נאמר בהודעת התנועה.

למול ההידרדרות וההסלמה לא מציעים לנו שום פיתרון מלבד שנאה, הסתה ונקמה. קו ישר עובר בין אירועי תג מחיר וההצתה הקטלנית בכפר דומא, לפיגוע הירי השבוע ולאינספור תקריות אלימות משני הצדדים להן אנו עדים בעת האחרונה."

דווקא בימים אלו בוחר ראש הממשלה לשתוק באו"ם ולא לעשות דבר כדי לשבור את הקיפאון המדיני."

אנו, פעילי תנועת לוחמים לשלום, הכואבים ומזועזעים מהאירועים הנוראים האלו, באים להגיד: יש דרך אחרת! אל מול מדיניות בת היענה של מדינת" ישראל נעמוד דומייה כי נגמרו לנו המילים אל מול אזלת ידה של הממשלה המפקירה את גורלנו וחיינו. הפסיקו את "ניהול הסכסוך" הכושל והאלים, צריך לחזור לשולחן המו"מ עכשיו!"

אודות לוחמים לשלום

תנועת 'לוחמים לשלום' הוקמה על ידי ישראלים ופלסטינים אשר לקחו חלק פעיל במעגל האלימות באזורנו ופועלים כיום בדרכים לא אלימות למען שלום ודו קיום. בשנים האחרונות ערכה התנועה מאות פעילויות משותפות, מפגשי פעילים ולוחמים לשעבר, סיורים, הפגנות, חוגי בית והרצאות, בישראל ובפלסטין. באירועים אלו הם קוראים לסיום הכיבוש, להתנגדות גורפת לכל סוג של אלימות, משני הצדדים, ולהכרה בקיומם של שותפים לדיאלוג בצד השני.