הסתדרות העובדים

(משאבי אנוש)
יו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן. צילום: אילן בשור

מנכ"ל משרד האוצר שי באב"ד ויו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן הגיעו לפני זמן קצר להסכם הבנות שמיישב את המחלוקות העקרוניות בין הצדדים בנוגע לסוגיית השידור הציבורי.

(משאבי אנוש)
טקס החתימה על ההסכם שנערך בבית ההסתדרות בת"א. צילום: באדיבות דוברות ההסתדרות

הודעה משותפת ליו"ר ההסתדרות ולנשיא התאחדות בוני הארץ: ההסתדרות והתאחדות בוני הארץ חתמו על הסכם תקדימי לשיפור והסדרת תנאי העסקתם של המנופאים. הצדדים חתמו על הסכם שמעגן את שיפור שכרם ותנאי עבודתם של מפעילי עגורן צריח (מנופאים) בין ההסכמות: עלייה דרמטית בשכר ההתחלתי בענף, תוספות שכר מיוחדות ושיפור סביבת העבודה הפיזית והבטיחותית של העובדים יו"ר ההסתדרות, אבי ניסנקורן: "ההסכם עושה צדק היסטורי.

(משאבי אנוש)
יו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן. צילום: אילן בשור

נמשכים צעדי הסולידריות שנוקטים עובדים בשירות המדינה לאות הזדהות עם עובדי רשות השידור. כחלק מצעדי ההזדהות, עובדי משרד החינוך נקטו היום בעיצומים. מחר (ד') יינקטו צעדי הזדהות במשרד הרווחה.

(משאבי אנוש)
יו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן. צילום: אילן בשור

נמשכים צעדי הסולידריות שנוקטים עובדים בשירות המדינה לאות הזדהות עם עובדי רשות השידור. היום התקיימו שיבושים בשירותי משרד התחבורה, לרבות הפסקת עבודה במשרדי הרישוי ברחבי הארץ ואי קיום חלק ממבחני הנהיגה המעשיים.

(משאבי אנוש)
יו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן. צילום: אילן בשור

בעוד פחות מ-48 שעות: שביתת ענק של אגד ברחבי הארץ - בהיעדר פריצת דרך משמעותית ביממה הקרובה, ההסתדרות והעובדים נערכים להשבתה גורפת של כל קווי אגד החל מיום ג' הקרוב (21/3) מהשעה 05:00 בבוקר ברקע לצעדים: הסחבת של משרדי התחבורה והאוצר במו"מ  מול הנהלת אגד על הסכם סובסידיה חדש יו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן: "משרדי התחבורה והאוצר ניצלו את ההתנהגות האחראית של העובדים והמשיכו לייבש את אגד.

(משאבי אנוש)
יו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן. צילום: אילן בשור

ביום ג' הקרוב  (21/3) יפוג האולטימטום שהציב יו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן לפתרון המשבר באגד כל קווי החברה ברחבי הארץ יפסיקו את פעילותם הרקע למחלוקת: סחבת שנוקטים שרי התחבורה והאוצר במו"מ מול הנהלת אגד על הסכם סובסידיה חדש תוך יצירת מבוי סתום המונע אפשרות לחתום על הסכם קיבוצי בחברה. יו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן: "בשעה שכל ענף ההיסעים בישראל ניצב על פי התהום, המדינה ממשיכה להפקיר את האינטרס הציבורי ולצפצף לא רק על אלפי נהגי אגד אלא על ציבור של מיליון וחצי נוסעים"

(משאבי אנוש)
יו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן. צילום: אילן בשור

מאבק עובדי חנ"י (חברת נמלי ישראל) מעלה הילוך: שביתה כללית בחברה/ ברקע: מבוי סתום במו"מ להסכם קיבוצי חדש וצעדים חד צדדים של ההנהלה הפוגעים בזכויות העובדים יו"ר איגוד עובדי התחבורה בהסתדרות, אבי אדרי: "רשות החברות הממשלתיות החליטה למנוע מעובדי חנ"י את מה שמגיע לכל עובדי המגזר הציבורי, רק כדי למנף את כוחה מול העובדים במסגרת המו"מ על ההסכם הקיבוצי. מדובר בהתנהלות לקויה שאין לה מקום ביחסי עבודה קיבוציים"

(משאבי אנוש)
ההסתדרות מתריעה בפני הנהלת סודה סטרים: מו"מ בתום לב - או שנשבש את העבודה במפעל. יו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן. צילום: אילן בשור

ההסתדרות מתריעה בפני הנהלת סודה סטרים: מו"מ בתום לב - או שנשבש את העבודה במפעל החברה בימים הקרובים. ברקע: סכסוך עבודה שהוכרז לפני כשבוע במפעל הייצור של החברה הסמוך לרהט, לאור התנהלותה של הנהלת סודהסטרים במהלך המו"מ יו"ר ההסתדרות במרחב הנגב, מאיר בביוף: "אני קורא למנכ"ל סודה סטרים להתעשת ולהורות לאנשיו לשבת איתנו באופן מיידי לחידוש המו"מ".

(משאבי אנוש)
מחאה על ההתעמרות המתמשכת מצד הנהלת בתי המשפט ופגיעה בתנאי העסקתם. צילום: אילוסטרציה

מאבק העוזרים המשפטיים: שביתת אזהרה בת יום אחד וכינוס מחאה ארצי - כ-650 העוזרים המשפטיים בכל הערכאות ישבתו מחר למשך יום אחד במחאה על ההתעמרות המתמשכת מצד הנהלת בתי המשפט ופגיעה בתנאי העסקתם יו"ר הוועד, עו"ד שרית טוביס: "העוזרים המשפטיים, יד ימינם של השופטים, סובלים שנים מיחס משפיל מצד מעסיק שלא רואה בהם בני אדם המבצעים מלאכתם נאמנה ובתחושת שליחות. אנו נאבקים כדי להשיב את הצדק למערכת"

(משאבי אנוש)
יו״ר ההתאגדות בפירמה אהד כהן אומר כעת באסיפה ״האסיפה היום היא רק יריית הפתיחה"

חשש ממשי בעיכוב הגשת הדו״חות כספיים של החברות הציבוריות המובילות במשק כאלף עובדי פירמת ראיית החשבון הגדולה במדינה - עובדי ארנסט אנד יאנג (ey) נוטשים ברגעים אלו את משרדיהם.