עצרת ענק תתקיים במוצ"ש (20:30) ה- 4 לאוגוסט ברחבת מוזיאון ת"א, בקריאה מאוחדת של קבוצות המחאה השונות לצדק חברתי ואזרחי, ולקיום הבטחות הממשלה לאזרחיה - בנושאי יוקר המחייה ובנושא השיוויון בנטל השירות.

התארגנות ארגוני המחאה, וביניהם התאחדות הסטודנטים, תנועת "המחנה המשותף" (מאהל הפראיירים), הפורום לשוויון בנטל, עמותת "יש סיכוי" של מאיר דגן ואוריאל רייכמן, יוזמת "מכתב הרופאים", עמותת "חינוך ישראלי" ונציגי מאהלי מחאה ברחבי הארץ, נוצרה כתוצאה מכך שהגזירות החברתיות החדשות, ובראשן העלאת המיסים, הפרו את הבטחת הממשלה לאזרחיה להקטין את יוקר המחיה. במקביל, הפרה הממשלה הבטחה נוספת, לחוקק חוק שירות שווה לכל, כאשר חלון הזמנים שהקציב בג"צ לממשלה לחקיקת החוק מסתיים ב- 1 לאוגוסט.

בעצרת צפויים להשתתף נואמים מוכרים מהזירה הציבורית ונציגי תנועות המחאה השונות, לצד הופעות של אמנים פופולאריים.

יו"ר תנועת המחנה המשותף, המובילה את מחאת "מחנה הפראיירים" למען שירות לכל, עידן מילר, אומר כי: "ממשלת ישראל בראשות בנימין נתניהו נתנה בהחלטותיה האחרונות גט כריתות לאזרחי ישראל העובדים, המשרתים ומשלמים מיסים. הגזירות הכלכליות המופנות שוב אל מעמד הביניים והשכבות החלשות, הבחירה בברית הפוליטית עם החרדים על פני האינטרסים של רוב הציבור – כל אלו הם עדות לכך שנתניהו הפסיק לייצג את רוב הציבור. לכן במוצ"ש הקרוב הרוב הדומם של החברה הישראלית יפסיק לשתוק ויזכיר לראש הממשלה אצל מי הוא עובד"

בועז נול: "כל מי שעובד, כל מי שמשרת, כל מי שמשלם מיסים, כל מי שנותן למדינה ומרגיש שראש הממשלה שכח אותו, צריך להגיע לכיכר. הגזירות החברתיות החדשות ומיסמוס ההבטחה לחוק שירות לכולם, מחייבות כל אחד ואחד מאיתנו, לקום ולומר - עד כאן. מחוייבותו של כל אזרח היא לבוא לכיכר במוצ"ש - מה גם שיהיה כייף"

איציק שמולי, יו"ר התאחדות הסטודנטים הארצית אומר כי: "פעם אחר פעם ראש הממשלה בורח מהכרעות ומעדיף לפגוע במעמד הביניים הישראלי, פעם בתחום החברתי ופעם בתחום השוויון בנטל ומשלים תמונה ברורה של מדיניות כושלת בתחום החברתי-כלכלי. ראש הממשלה החליט כבר במחאה להוציא למכירת חיסול את מעמד הביניים הישראלי- מסמס את דו"ח טרכטנברג, נתן את כל "ארוחות החינם" לשותפיו החרדים ועתה, נטש את המשרתים ומשלמי המסים ומחיל על ראשם עוד גזרות. שוב מעדיף ראש הממשלה לפגוע במעמד הביניים, שמכריז מנגד שיותר לא נהיה בשר התותחים של מדיניות הממשלה והעומד בראשה. ראש הממשלה מעדיף להפחיד את הציבור עם סיפורי אימה מיוון במקום לאזור אומץ ולקבל החלטות נדרשות".

זהרה ברגר צור מהפורום לשוויון בנטל: "אחרי שנים ארוכות של הבטחות לימים טובים יותר, שוויוניים יותר, התנפצה המציאות בפני מיליוני ישראלים שהתעוררו למציאות אבסורדית ובלתי נתפסת, שבה לא רק שהם מגלים שהמדינה שלהם " לא סופרת אותם", אלא שהיא עוד מנסה לשכנע אותנו שהיריקה בפרצופינו היא בסך הכול גשם או ציפור חולפת. הציבור הזה לא מוכן יותר להשלים עם מציאות הזוייה שבה "השוויון" המובטח על ידי הממשלה הוא חוסר שוויון, המשרתים אינם מתוגמלים ואילו שאינם משרתים מתוגמלים ברוחב לב על ידי אותה ממשלה. לכן בשם המשרתים הנושאים בנטל אנו דורשים מראש הממשלה להיתעשת באופן מידי, ולחוקק חוק שירות לכולם שיחלק את הנטל בחברה הישראלית, כי לא לעולם חוסן"