17 יום לפני הבחירות, המחאה החברתית חוזרת לשדרות רוטשילד. למעלה מאלף איש כבר אישרו הגעתם לחגיגות יום ההולדת ה- 40 של שי כהן, מוותיקי פעילי המחאה החברתית, שחוגג יום הולדת 40 ללא דירה, בשדרות רוטשילד. המארגנים מקוים שזאת תהיה נקודת הפתיחה לחזרתה של המחאה החברתית לרוטשילד ולרחובות ישראל בכלל : "עברו 4 שנים והמצב רק החמיר, אם לא נעשה משהו עכשיו נזדקן בלי גג "

יום א', ה- 1 למרץ, 17:00, שדרות רוטשילד (מול הבימה)

שי כהן, המזכיר הארגוני של ארגון "כוח לעובדים" ואחד מהפעילים המרכזיים במחאה החברתית, חוגג בשבוע הבא יום הולדת 40, בלי דירה בבעלותו באופק. יום ההולדת השמח – עצוב של שי הפך לנקודת הפתיחה מחדש של "מחאת האוהלים". לאירוע שפירסם שי בפייסבוק נרשמו עד עכשיו כאלף איש, שמתכוונים להגיע לשדרות רוטשילד ולחגוג באוהלים.

לאירוע של שי כהן בפייסבוק:

https://www.facebook.com/events/268293006694931/?ref_newsfeed_story_type=regular

שי כתב בפייסבוק:

"אז אני כאן ככה פתאום בן 40. יש לי משפחה מקסימה, המון טוב בחיים. ועדיין, ב16 לחודש אני מוזמן לשבועיים מילואים, הכל יקר מדי ולקנות דירה באזור בו אני חי ופועל עדיין נראה חלום רחוק. כולנו עדיין עובדים קשה מדי ומרוויחים פחות.

כולנו זקוקים באמת למהפך בדרך החשיבה והמדיניות הכלכלית והחברתית. אז מתנת יום ההולדת שאני מבקש מכם השנה היא לקחת מחצלת ואוהל ולבוא, לפחות לערב אחד בו אני מבטיח שגם נצחק ונשתה יחד, אבל גם נצעק ונזכיר מי אנחנו ומה אנחנו דורשים."

ליוזמה הצטרפה קבוצת "הדחה 2015", במסגרתה פעילים רבים מותיקי מחאת האוהלים, שנשבעו לפעול נגד בחירתו של נתניהו ומנהלים קמפיין פייסבוק נגד בחירתו של נתניהו בשל אחריותו ליוקר המחייה ולפערים החברתיים המתרחבים.

לאירוע "דירות עכשיו – חוזרים לרוטשילד" של "הדחה 2015":

https://www.facebook.com/events/1088418817838692/?ref_newsfeed_story_type=regular

מארגני האירוע כתבו: "כלום לא השתנה מ- 2011, מחירי הדירות רק עלו. קשה להאמין שביבי מתמודד לבחירות בלי אפילו להציג תוכנית דיור, או אפילו להגיד באופן כללי שהוא מתכוון להוריד את המחירים. אם לא נעשה משהו עכשיו נזדקן בלי גג. חוזרים לרוטשילד, חוזרים למחאה. נא להביא אוהלים"