עיריית חולון בראשותו של מוטי ששון מעבירה הילוך במאבק נגד רעש המטוסים. מעתה תתנהל המערכה נגד החלטת שר התחבורה להתיר המראות בשעות הלילה גם ברשת החברתית פייסבוק. בצעד בזק השיקה השבוע עיריית חולון ברשת החברתית הפופולארית פייסבוק קבוצת תמיכה במאבק ברעש המטוסים תחת הכותרת "תנו לישון בשקט! תושבי חולון והסביבה נגד טיסות הלילה"

כלים
בכוונת עיריית חולון ברשות ראש העיר, מוטי ששון, המכהן כיו"ר פורום ראשי הרשויות למאבק ברעש מטוסים, לפעול במספר דרכים נגד ההחלטה, כולל הגשת בג"ץ. בנוסף, החליטה העירייה, כאמור, לפתוח קבוצת תמיכה בפייסבוק ולקרוא לכל התושבים שייפגעו מההחלטה להצטרף לקבוצה, להביע את מחאתם ולגרום לקובעי המדיניות לשנות את ההחלטה.

כזכור, לפני מספר ימים החליט שר התחבורה, ישראל כץ, לפתוח את נתב"ג להמראות גם בשעות הלילה, בהן לא התקיימו עד כה המראות. בנוסף, גם נתיב הנחיתות ישתנה ובעצם גם ההמראות וגם הנחיתות תהיינה מעל חולון וסביבותיה. החלטה זו נובעת בשל הכוונה לבצע עבודות תשתית לשדרוג המסלולים בנתב"ג ולבנות מגדל פיקוח חדש, החל מבעוד חודשיים ולמשך 4 שנים. משמעות ההחלטה מבחינת יותר ממיליון תושבי עוטף נתב"ג היא, רעש מחריש אוזניים בכל שעות היום – ועכשיו גם בלילה.

בעקבות זאת, שכר פורום ראשי הרשויות את שירותיו של עו"ד נרי ירקוני, לשעבר ראש מינהל התעופה האזרחית, הנחשב לאחד המומחים המובילים בארץ בתחום התעופה, על מנת להגיש עתירה לבג"צ נגד ההחלטה.

מוטי ששון: "מדובר בשערורייה שמתעלמת מאיכות חייהם ובריאותם של למעלה ממיליון מאזרחי ישראל. אין כל הצדק תעופתי לפתיחת "חלון השינה" בתקופת השיפוצים מאחר שישנם שדות תעופה רבים בעולם שבהם כמות תעבורתית העולה בהרבה על זו שבנתב"ג, הפועל בהם עוצר לילה גם להמראות וגם לגבי נחיתות".

כתובת הקבוצה תנו לישון בשקט! תושבי חולון והסביבה נגד טיסות הלילה:

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS