הועדה לתיאום וביצוע של ההסתדרות הכריזה היום על סכסוך עבודה במשק. זאת בעקבות סירוב הממשלה להעלות את שכר המינימום ועליית המחירים של מוצרי הבסיס. הסכסוך יכנס לתוקפו מיד עם אישורו ע"י בית נבחרי ההסתדרות בתחילת השבוע הבא. 

 עיני הדגיש שוב את מטרת הסכסוך ואת דרישות ההסתדרות. בראש ובראשונה אומר עיני כי הסתדרות דורשת מהממשלה לאמץ את הסכם להעלאת שכר המינימום שנחתם עם המעסיקים לפני כחודש למיליון עובדים המשתכרים שכר נמוך. כמו כן להגיע להסכמה בעניין העלאת מחירי הדלק המים והלחם שהועלו בתקופה האחרונה.

יו"ר ההסתדרות, עופר עיני, אמר היום עם הכרזת סכסוך העבודה כי "לפני כחודש חתמנו על הסכם עם המעסיקים להעלאת שכר המינימום. שר האוצר הודיע שהוא מתנגד להסכמה. במקביל ישנה תופעה של עליית מחירים בדלק, במים ובלחם. בעקבות זאת הגענו למסקנה שהממשלה הגזימה ולא ניתן לסבול את זה יותר. פנינו לממשלה וביקשנו שתאמץ את הסכם שכר המינימום ובמקביל ולהביא לירידה במחירי הדלק, המים והלחם".

עיני התייחס אף למאבק הציבורי ואמר כי בימים האחרונים פונים אלינו כשרות אלפי אנשים שרוצים להצטרף למחאה במקביל להכרזת הסכסוך אנו פותחים בצעדי מחאה ומתכננים אף עצרת גדולה בכיכר רבין.

עיני פנה לרה"מ ואמר כי "אני מקווה שרה"מ יקשיב לרחשי לב הציבור. זאת לא זכותך זאת חובתך. אני מקווה שניתן יהיה להגיע להסכמה ולא להפעיל את סכסוך העבודה".

במקביל ממשיכים במטה המאבק המשותף להסתדרות, למעסיקים למרכז השלטון המקומי ולהתאחדות הסטודנטים להיערך לצעדי המחאה השונים. המטה אף ידון בהכנת העצרת המרכזית בכיכר רבין. יריית הפתיחה לצעדי המחאה תתקיים מחר כאשר בוגרי תנועת הנוער של הנוער העובד והלומד "דרור", בשיתוף פעולה עם ארגונים חברתיים שונים יתפרס ב- 70 צמתים בכל רחבי הארץ ויחלק חומרי הסברה.

תחת הכותרת "הגזמתם, עד כאן! הגיע הזמן לצמצם את הפערים!" יתקיימו מחר בין השעות ה11:00 ל- 13:00 הפגנות מחאה נגד האוצר והממשלה זאת על רקע גל ההתייקרויות במשק. ההפגנות ומשמרות מחאה מתוכננות להתקיים בכ- 70 צמתים מקרית שמונה ועד למצפה רמון.

"בקופת האוצר יש עודפים תקציבים של עשרות מיליארדי שקלים והפקידים דורשים להכביד עוד ועוד את נטל המס. למה לייקר את הלחם והמים ולפגוע במי שאין לו?"  כך אומר פסח האוספטר, רכז תנועת דרור ישראל ומיוזמי ההפגנה. במטה המאבק קראו לציבור לנהוג לפי הנחיות המשטרה ולמרות הכעס העצום לפעול לפי הוראות החוק.

שר התשתיות הלאומיות, ד"ר עוזי לנדאו התייחס היום לנושא מחירי המים בישראל ואמר: "שמחתי לשמוע כי ראש הממשלה מתכוון לאמץ את גישתי וגישת ישראל ביתנו לפיה יש לבטל את רכיב המע"מ בתעריפי המים והביוב. הצעות בנושא זה העלו חברת הכנסת פאינה קירשנבאום ואלכס מילר בתמיכתי: הצעת חוק בנושא זה הונחה לראשונה על שולחן הכנסת בינואר 2010, כאשר עלו התעריפים באופן חד ב 25%. הצעת החוק של "ישראל ביתנו" נדונה לראשונה בוועדת השרים לחקיקה ב 1.11.10 ונדחתה. שר התיירות סטאס מיסז'ניקוב הגיש ערער לוועדת השרים לחקיקה ביום ראשון האחרון, ה-  6.2 שנדחה אף הוא".