תמונה: אילוסטרציה

50% מנפגעי הכוויות הם ילדים אך בישראל עדיין אין מחלקה ייעודית לטיפול בילדים כנפגעי כוויות. במהלך דיון בנושא עלה כי לפני למעלה מעשור הבטיח משרד הבריאות לקדם את הנושא אך בהיעדר תקצוב אף בית חולים לא מוכן להקים מחלקה לכוויות ילדים. משרד הבריאות: "הנושא בתהליך". יו"ר הוועדה, ח"כ יפעת שאשא ביטון: "מדובר באבסורד, נעקוב אחר ההתקדמות"

קרא עוד...

צילום: ניר עצמון

מרכז "עולם המים" מציג: מסלול לשחיית פעוטות בשיטת ה- WEST התורם להתפתחות הקואורדינציה, מחזק את מערכת הנשימה ובעיקר את הקשר עם ההורה. כשהתינוק נולד אנו רוצים להשקיע בו את מיטב האמצעים ואחת מההשקעות היא לקיחת חלק בפעילויות אשר יפתחו את הרך הנולד.

קרא עוד...

גיליון חדש של מגזין הילדים "עיניים": קול, מים, אלקטרומגנטיות ותקשורת

‏מגזין האיכות הישראלי לילדים - מוציא לאור את גיליונו ה-198, "גלים", העוסק בשלל נושאים הקשורים בגלים: מהמחקר המדעי על הגלים לסוגיהם ותכונותיהם הכימיות והפיזיות, דרך יצירות אמנות וספרות על הגלים והים וסיפוריהם של מצילים בחופים וגולשי גלים, ועד ליצירת גלים משיפודים וסוכריות.

קרא עוד...

תארו לעצמכם שאתם בוחרים להיכנס לעולם מדומיין והחוויה בו כל כך מוחשית שלא בא לכם לחזור בחזרה... משחקים במציאות מדומה הם ללא ספק חוויה שלא משאירה אף אחד אדיש! את החוויה המדהימה הזו תוכלו לחוות ב-VR STATION רשת מתחמי המציאות המדומה החדשה הגדולה והמתקדמת בישראל, ומהמתקדמות בעולם, שנפתחה לאחרונה בסינמה סיטי בגלילות ובמתחם אניגמה בראשון לציון.

קרא עוד...

אחיות סיעודיות להשגחה פרטית

עצוב לראות את ההורים שאהבנו הולכים ומזדקנים, מאבדים יכולות פיזיות, סובלים מקשיים בזיכרון, מתמודדים עם בעיות בתפקוד היומי. ברוב המקרים, הורינו הופכים לקשישים בדיוק בזמן בו אנחנו מתמודדים עם בעיות מ"שלנו" (ילדים מתבגרים, קשיי פרנסה, תהיות על דרכנו בחיים). אבל, מתחת לכל זה, חבוי פחד עמוק יותר - נדמה, כי כאשר אנחנו מתבוננים בהם, אנחנו זוכים בהצצה מפחידה אל העתיד שלנו, אל מה שיקרה לנו כאשר אנחנו נהיה קשישים...

קרא עוד...

משחקי קופסא לילדים

למשחק יש מקום של כבוד בהתפתחות של הילדים שלנו. וממש כמו שהם חייבים מזון מזין ובריא, ותנאי מחיה נאותים לשם התפתחות תקינה, כך חשוב גם לאבזר את ארון הצעצועים בצעצועים מתאימים ומוצלחים. כי יש להם השפעה מכרעת על ההתפתחות של הילד שלנו. מחקרים מוכיחים כי עולם המשחק מהווה עבור הילד כר נהדר להתקדמות ולהתפתחות במישורים רבים. ילד שלא משחק הוא ילד שעלול להתקשות לבצע מטלות שונות. ילד שמרבה לשחק מפתח יכולות נחוצות ומשפר את הכישורים שלו. הן במישור העצמי והן במישור החברתי.

קרא עוד...

אוברול לתינוק

החורף עודנו כאן, אבל האביב הנה כבר מתקרב. ויחד עם מחול הפרפרים וההתחדשות המורגשת באוויר, מוצאות את עצמן האימהות מתארגנות מחדש עם ביגוד מתאים לעונת האביב. מעברי העונות וחילופי מזג האוויר מעמידים את ההורים בפני התעסקות רבה בביגוד של הילד ושל התינוק. בשונה ממבוגר, שבגדיו מתאימים, במרבית המקרים, למידותיו גם כחלוף שנה, הרי כאשר מדובר על ילדים ועל תינוקות יש להתארגן בכל עונה מחדש, כיוון שמידות הגוף משתנות הודות לקצב הגדילה המואץ ולהתפתחות הפיסית של הילד. בגד שהתאים לתינוק בן שלושה חודשים לא יתאים לו בהיותו פעוט בן שנה.

קרא עוד...