ח"כ ניצן הורוביץ פנה בסוף השבוע האחרון לראש הממשלה, בנימין נתניהו, בעקבות פרשת המשט והמבוכה הבינלאומית בה שרויה ישראל. ח"כ הורוביץ כתב לראש הממשלה כי האירועים הדרמטיים בימים האחרונים והמצב הקשה של ישראל בעולם, מחייבים להשמיע קול ברור

"אסור להניח לגורמים שאינם רוצים בטובתה של ישראל ובטובת הישראלים, לקחת את המושכות ולהוביל את האירועים" כתב ח"כ הורוביץ, "בהיעדר יוזמה ישראלית נכנסים לזירה הגורמים שאינם רוצים בישראל יהודית-דמוקרטית. משום כך, ולמען טובת המדינה וטובת הישראלים כולם, ממשלת ישראל חייבת להציג תכנית מדינית. מי שמוותר על היוזמה, בעצם מעביר אותה לצד שכנגד. אין ואקום בזירה המדינית. אם ישראל לא תיקח את היוזמה, ארדואן ייקח אותה – וזה בדיוק מה שהוא עושה עכשיו".

"אנחנו חייבים לקחת את היוזמה בחזרה לידיים שלנו, לא לחכות לעוד ספינה ועוד ספינה. אדוני ראש הממשלה, הצג תוכנית! תגיד לנו, אזרחי ישראל, לאן אתה רוצה להוביל אותנו. איך אתה רואה את המצב באזור, מה העמדה שלך, מה התכנית שלך? איך מתמודדים עם הבעיה בעזה, ועם הגל הגדול שנוצר סביבה? איך מחזירים את התמיכה האמריקאית שנחוצה כל כך, בוודאי מול איראן? אי אפשר רק לדבר על כשלי הסברה ותכניות הסברה. אי אפשר רק להאשים את המסבירנים למיניהם. הם לא אשמים. צריך שיהיה מה להסביר. והחיילים בוודאי שאינם אשמים. הם ממלאים פקודות, וממלאים אותן באומץ ומתוך סיכון אישי. אסור לך אדוני ראש הממשלה להמשיך ולשמור על עמימות. אני מפציר בך בשם אזרחי ישראל החרדים לנוכח האיום הממשי על היותנו מדינה ריבונית יהודית-דמוקרטית. הצג תוכנית".