הוועדה לקידום מעמד האישה

(זכויות האדם)
צילום: אילוסטרציה

״מודל ההגנה העצמית הוא מודל גברי שלא מתאים לנשים נפגעות אלימות." כך בוועדה לקידום מעמד האישה ולשוויון מגדרי שנערכה בירושלים, י"ט באייר, התשע"ז - 15 מאי 2017. "זה יותר כמו שבוי שמנצל רגע של שקט להציל את חייו״

(הדופק הפוליטי)
חה"כ עאידה תומא סלימאן. צילום: זאהר אבו אלנאסר

הוועדה לקידום מעמד האישה ולשוויון מגדרי, בראשות חה"כ עאידה תומא-סלימאן אישרה היום - חמישי 16 במרץ 2017, פה אחד, לקריאות שניה ושלישית, את הצעת חוק הבטחת הכנסה (תיקון מס' 49) (זכאות לגמלה למי ששוהה במקלט לנשים מוכות) של חה"כ זהבה גלאון, עליזה לביא, אורלי לוי-אבקסיס, דב חנין, מיקי לוי וקארין אלהרר. על פי הצעת החוק, תהיה זכאית להבטחת הכנסה כל אישה השוהה במקלט לנשים מוכות מעל חודש.

(הדופק הפוליטי)
הוועדה לקידום מעמד האישה ציינה את יום האישה הבינ"ל בקריאה לממשלה לאמץ את יעדי האו"ם לפיתוח בר-קיימא

הוועדה לקידום מעמד האישה ציינה את יום האישה הבינ"ל בקריאה לממשלה לאמץ את יעדי האו"ם לפיתוח בר-קיימא. ח"כ תומא-סלימאן: "מצוקתה של כל אישה היא סימן לעוולות חברתיות כלכליות ופוליטיות. יעדי האו"ם מהווים תשתית לשיפור הווה ולבניית העתיד אשר ניתן לחלום"

(הדופק הפוליטי)
השר לשירותי דת ח"כ דוד אזולאי (ש"ס)

הוועדה לקידום מעמד האישה ולשוויון מגדרי: האם מונו נשים לכהן במועצות דתיות ממונות? השר אזולאי: "מאז כניסתי לתפקיד דאגתי תמיד למנות נשים - גם במועצות שהורכבו וגם בממונות" ארגונים בוועדה: "לפחות עד לחודש אוגוסט – 24 מינויים של השר היו רק גברים".

(הדופק הפלילי)
לאסירות אין טענות רבות להנהלת הכלא, אלא דווקא למסגרות הטיפול לאחר השחרור. צילום: אילוסטרציה

הוועדה לקידום מעמד האישה ולשוויון מגדרי בכנסת - אסירות לוועדה למעמד האישה: המחסור במסגרות טיפול לאחר השחרור חשוב יותר מתנאי המאסר. הוועדה לקידום מעמד האישה ולשוויון מגדרי, בראשות ח"כ עאידה תומא-סלימאן (חד"ש-הרשימה המשותפת) סיירה ביום חמישי בבתי הכלא נווה תרצה והשרון, ונפגשה עם האסירות הכלואות בהם, פליליות וביטחוניות בהתאמה, בכדי לעמוד על תנאי כליאתן.