מנהיג האופוזיציה הסורית, נופל דואליבי, בנו של מי שהיה ראש ממשלת סוריה עד ערב הפיכת 1964, מערוף דואליבי, הכריז על הקמת "ממשלת המעבר הסורית", כאקט התרסה נגד שלטונו של אסד

"ממשלת המעבר" של האופוזיציה הסורית תיקרא "ממשלת 17 באפריל"  וזאת בשל ההקשר עם מועד הסיום של המנדט הצרפתי בסוריה. ב"ממשלת האופוזיציה", לעומת המועצה הלאומית של האופוזיציה הסורית,  רוב החברים הם מתוך סוריה (ולא סורים גולים), וזוכים לתמיכה של רוב מתנגדי המשטר והקצינים שערקו, ותמיכת הצבא הסורי החופשי הנאבק באסד.

סגן השר  לשיתוף פעולה אזורי ח"כ איוב קרא, אשר נמצא בקשר על בסיס קבוע עם סיעות האופוזיציה הסורית השונות, אמר: "הקמת ממשלת המעבר נתמכת על ידי הרחוב הסורי, והצבא החופשי, דבר שישים קץ לזרמים המתיימרים לייצג את העם הסורי. כל מי שדיברתי איתו מן הפלגים השונים הביעו שאט נפש מהמועצה הלאומית ואת תמיכתם במר דואליבי, ואני מאחל הצלחה לממשלה הזו כדי להשיג את הדרישות של העם הסורי לחופש ועצמאות מהמשטר של הדיכוי וההרג ".

סגן השר קרא: "אני מקווה שיתעוררו במועצת הביטחון מהחלומות של דיאלוג ומשקיפים, ולהתחיל בצעדים לתמיכה יעילה בעם הסורי، והדבר החשוב ביותר מצור אווירי כדי לעצור את ההפגזות על הערים הנצורות, וקבלת החלטה לפתוח בחקירה נגד אסד ופמלייתו על מעורבותם בפשעי מלחמה ולהעמידם לדין באופן מיידי, כל השתהות מחירה עשרות הרוגים ופצועים ".